logo_restart-version_rs

  • Головна
  • Фейки
  • Правда
  • Маніпуляція
  • Останні новини
logo_restart-version_rs
Маніпуляція

Маніпуляція: в Китаї померло 20 тисяч абонентів після епідемії

June 9, 2023July 11, 2025

Ще одна конспірологічна теорія про Китай, померлих від коронавірусу та мобільних абонентів.

Про Китай ми не дуже любимо писати, бо з цим комуністичним режимом усю статистику сприймаєш через призму недовіри і замовчування. Але десятки не дуже добросовісних медіа поширили інформацію ніби-то китайські мобільні оператори втратили з початку року 20 мільойнів абонентів і всі ці абоненти померли від COVID-19. Можемо сказати із впевненістю, що це МАНІПУЛЯЦІЯ
Проводиться паралель – абоненти зникли – значить померли! І це замовчується! Зрада! Катастрофа, всесвітня змова! Та насправді, все далеко не так.

Перевірка

Перший удар по конспірології – дані ніхто не замовчує
Відкритість даних – важливий момент у руйнуванні «секретної версії». Три найбільших оператори Китаю – China Mobile, China Unicom та China Telecom з початку року оприлюднили дані про кількість своїх абонентів. Всі констатували зменшення чисельності користувачів за період січень-лютий 2020:

China Mobile – на 8,1 млн
China Unicom – на 6,6 млн
China Telecom – на 1,09 млн 

Тобто, загальне зменшення – більш ніж на 15 мільйонів.
Ще більшу статистику щодо кількості абонентів широкому загалу надає постійно і Міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР – тобто державна структура, яка за конспірологічною версією мала б ці дані приховувати. Так за звітами міністерства з грудня 2019 року по лютий 2020 року  дійсно кількість користувачів мобільного зв’язку зменшилася трохи більше ніж на 21 мільйон – з 1,60 млрд до 1,579 млрд. Проте, це жодним чином не говорить на користь конспірології і замовчування.

Другий удар по конспірології – ми самі в шоці, але є чіткі причини, чому так трапилося

Звичайно, головним тригером зменшення кількості абонентів стало загрозливе поширення коронавірусу у Китаї з грудня 2019 року по березень 2020-го. Але що саме відбувалося? На поточний момент обговорюється і аналізується декілька можливих причин, кумулятивний ефект яких і призвів до дивної ситуації кількістю абонентів.

Ми зібрали основні з них:

📍запровадження у Китаї системи переносу номера при переході від одного оператора до іншого і як наслідок – зменшення кількості номерів;

📍в умовах ускладнення економічної ситуації чимало користувачів відмовилися від користування додатковим одним або двома номерами, які раніше застосовували окремо для побутових дзвінків, а окремо – для ділових. Аналогічна ситуація і у бізнес-сфері – банкрутство підприємств або значне скорочення їх фінансових можливостей та зменшення (чи відмова) в результаті цього від корпоративної телефонії. Ці причини озвучив представник Міністерства промисловості та інформаційних технологій на прес-конференції 25 березня поточного року;

📍кожен громадянин Китаю проходить реєстрацію при отриманні номера, але може мати не більше 5 номерів. Чимало китайців мали декілька «зайвих» номерів, які «здавали в оренду» – вони використовувалися у мережі для створення штучних акаунтів. Ті у свою чергу, застосовувалися дуже часто у рекламних, промо компаніях та заходах – для розкрутки і просування брендів, акцій, товарів, банальної накрутки лайків, переглядів тощо. Про це повідомляє англомовний додаток китайськомовного the Hong Kong Economic Journal, видання Ejinsight . У Китаї такі номери-акаунти називають «водяною армією». Це підтверджується тим фактом, що станом на кінець минулого року у трьох основних операторів зв’язку КНР було 1,6 мільярда абонентів, що на 45% більше, ніж доросле населення країни – 1,1 мільярда чоловік. В наслідок поширення вірусу, після швидкого «згортання» ринків, потреба у значній кількості «водяних» абонентів відпала і вони були відключені.

Остаточна оцінка ситуації буде після відновлення ділової активності у Китаї повністю, адже саме з цим здебільшого і пов’язують нехарактерні коливання обсягу мобільних абонентів. На поточний же момент, конспірологічні тлумачення про 21 млн «зниклих» абонентів – маніпуляціями.

Матеріал підготовлено в рамках співпраці з проєктом БезБрехні (BezBrehni)

Tagged : без брехні / китай / коронавірус / по той бік новин / по той бік пандемії

previous post
Фейк про захисні маски з серветок
next post
Фейк: Коронавірус живе в горлі 4 дні: полощіть оцтом і сіллю
© Copyright 2025 Coronafakes – по той бік пандемії. Всі права захищені
logo_restart-version_rs
  • Головна
  • Фейки
  • Правда
  • Маніпуляція
  • Останні новини