logo_restart-version_rs

  • Головна
  • Фейки
  • Правда
  • Маніпуляція
  • Останні новини
logo_restart-version_rs
Маніпуляція

Маніпуляція про те, що капуста та огірки рятують від коронавірусу

June 9, 2023June 23, 2025

113893869_722592091898260_3474029274510017425_n-9417086

Хто хоче знати, в чому суть, але не має часу на прочитання, ловіть коротке відео.

А тепер для тих, хто любить читати і ходити за лінками.

Науковці – люди бентежні. Хлібом не годуй — дай щось дослідити. От вони й сидять безвилазно в своїх лабораторіях, шукають нові відкриття. А тут ще й коронавірус — неоране поле для діяльности.

Проміжні результати друкують в наукових часописах. Але от біда — журналісти все це сприймають за доконаний факт. Хоча насправді – це тільки припущення.

Цього разу вся слава дісталася овочам. Низка ЗМІ майорять гучними заголовками: «Збільшене споживання огірків та капусти зменшує ризик смерті від COVID-19». Або: «Виявлено продукт, що “вбиває” коронавірус».
Щоб ви не сумнівалися, за версією авторів — це знову ж таки капуста, тільки квашена. Хай там як, усі ці твердження — маніпуляція та брехня.

❓Що пишуть

Отож, журналісти стверджують, що різні види капусти користуються популярністю саме в тих країнах, де була зафіксована низька смертність від коронавірусу. Наприклад, у Німеччині та Південній Кореї.

Це, мовляв, можливе завдяки тому, що в цьому овочі містяться речовини, які перешкоджають важкому перебігу COVID-19. Інші ЗМІ додають, що певні реґіональні дієти, до складу яких входять огірки та капуста, можуть пом’якшувати дію хвороби.

❗️Спростування

Ці статті могли стати цілком пізнавальними, аби журналісти не поспішали з висновками. Справа в тім, що науковці дійсно досліджували схожу залежність між вживанням цих овочів і рівнем смертности від COVID-19 в різних країнах.

Але вони не стверджують, що капуста або огірки в будь-якому вигляді вбивають коронавірус або допомагають пережити хворобу в легкій формі. Радше йдеться про здорове харчування. Саме продукти, що входять до раціону того чи іншого регіону, можуть впливати на імунний спротив COVID-19 і можуть пояснити деякі статистичні відмінності по всій Європі.

«Ми визнаємо, що багато факторів можуть відігравати роль у поширенні та тяжкості COVID-19 — імунітет населення, швидка організація та адаптація лікарень, готовність до пандемії, гігієна. Дієта лише один із можливих факторів, її вплив потрібно ще дослідити», — кажуть вчені.

Вони також визнають, що результати досліджень не дозволяють зробити висновок про причинно-наслідковий зв’язок між рівнем смерности від коронавірусу та дієтою. Отримані дані лише підкріплюють гіпотезу про те, що вживання антиоксидантних продуктів, які впливають на інсулінорезистентність, МОЖЛИВО, зменшують важкість перебігу COVID-19.

Гіпотезу потрібно перевірити в окремих дослідженнях у країнах, де споживання овочів є звичним явищем. Дослідження опубліковане на препринтному сайті medrxiv, тобто ще не пройшло наукове рецензування.

previous post
Фейк: Поради щодо полоскання горла оцтом, щоб вимити коронавірус
next post
Правда: Як працюють фейкові сайти
© Copyright 2025 Coronafakes – по той бік пандемії. Всі права захищені
logo_restart-version_rs
  • Головна
  • Фейки
  • Правда
  • Маніпуляція
  • Останні новини