Дистанція і маски не рятують від COVID-19 за тривалого перебування в закритому приміщенні з добре перемішаним повітрям і з великою кількістю людей (потенційних переносників). Так би мав виглядати чесний заголовок в українських ЗМІ про нове дослідження Массачусетського технологічного інституту.
Зрозуміло, що ніхто такі довгі заголовки не пише. В угоду лаконічности журналісти висмикують щось одне та абсолютизують його, ніби ні про що інше взагалі не йдеться. Як наслідок маємо спотворене твердження — «дистанція і маски не рятують від COVID-19 у закритому приміщенні».
Здавалося б — майже те саме. Але вся суть саме в уточненні, без нього такий заголовок — не що інше, як маніпуляція, яка вводить в оману.
Дарма, що в самому тексті розписані всі деталі дослідження. Багато людей далі заголовка не читають. Справу зроблено — в соцмережах і месенджерах ширяться фейки від «атимасочників» — мовляв, маски не потрібно носити, оскільки вони все одно не захищають. Доведено науковцями!»🤦
Насправді науковці цього і близько не стверджують. Можете самі в цьому переконатися, прочитавши дослідження https://bit.ly/3aG3rHg Якщо не маєте часу, ми зробили це за вас.
📌Коротко і дуже спрощено переказуємо:
1. У дослідженні йдеться про три способи поширення: — контактний (через поверхні і торкання обличчя); — двометровий (через кашель та чхання) — тут допомагають дистанція та маски;
— повітряний — через перенесення віріонів (частин вірусу) в добре перемішаному повітрі у закритому приміщенні — тут частково допомагає хороша вентиляція.