Два фейки про навчання, карантин і коронавірус

До уваги батьків та вчителів. Спростовуємо одразу два освітні фейки щодо навчання та карантину. Обидва запущені через вайбер-чати та фейсбук-месенджер.

Що треба знати:

❗️Перше. Карантин триває до 24 квітня. Це єдина офіційна дата і вона наразі незмінна. Жодних інших рішень Уряд не приймав.

Що трапилося?

🤦‍♀️У месенджерах масово почали поширювати фотошоплену картинку – ніби-то на офіційній фейсбук-сторінці МОН вказано, що карантин продовжили до 15 травня. Насправді жодної такої інформації ні на сторінці, ні на сайті не було і немає.

Для тих, хто уважний: гляньте на шрифт на картинці. Він – із зарубками. В той час, як інші матеріали оформлені у шрифті без зарубок. А ще – зверніть увагу на текст. Там теж є помилки.

❗️Друге. Незважаючи на карантин, учні мають бути переведені до наступного класу та отримати свідоцтва досягнень, а випускники – документи про освіту. Про повтоний рік навчання у школі не йдеться.

Що трапилося?

🤦‍♀️Ще в одній розсилці надсилають фейк, що усі учні з 1-го вересня підуть знову у той же клас, в якому вчилися. Тобто, буцімто усі залишаються на наступний рік. Це побрехенька, адже відповідно до роз’яснень МОН, після карантину учні мають бути переведені до наступного класу, а випускники – відповідний документ про освіту. Навчальний матеріал може бути освоєно за допомогою дистанційного навчання. Після карантину – через ущільнення матеріалу та повторення окремих тем.

Ще одне роз’яснення тут.

Якщо вам надсилають якусь інформацію у месенджері, зайдіть, будь ласка, на офіційний сайт Міністерства або хоча б на фейсбук-сторінку, щоб пересвідчитися, чи дійсно є така інформація.