Фейк: Алкоголь лікує коронавірус

Вчора нам кілька користувачів скинули пост професора Кухарчука із «чудодійними» поради про етанол та вживання спиртного. Сам пост наразі фейсбук забанив (там було понад 5000 репостів), але низка ЗМІ його опублікувала, тому «пити чи не пити»ще можна знайти багато де.
Публікуємо пояснення від біофізика, фахівця з молекулярної динаміки Semen Yesylevskyy.

Отож, по пунктах:

– Етанол дійсно викликає денатурацію білків, але в таких концентраціях, в яких будь-який живий організм перетворюється в зовсім-зовсім мертвий.

– Весь абсурд ідеї стає відразу ж зрозумілий якщо згадати, що хлороформ денатурує білки набагато краще етанолу, але чомусь вважається небезпечною отрутою, а не противірусними ліками.

– Дози алкоголю, що переносяться людським організмом, ніякого впливу на процеси впізнавання вірусу рецепторами ACE2 не можуть чисто фізично, інакше все віруси давно лікували б горілкою, чого якось не спостерігається, як ви знаєте.

– Етанол, прийнятий всередину, впливає в першу чергу на печінку і мозок, причому зовсім не тому, що денатурує білки, а тому, що метаболізується у всяку отруйну гидоту і порушує роботу МЕМБРАНИ нейронів. Ефекти алкоголю вивчені від і до. Противірусного серед нех немає.

– Навіть якщо раптом якимось містичним чином такий вплив є (чисто гіпотетично), то немає ніяких підстав вважати, що намордник з дезінфікуючим розчином, створює якусь відчутну концентрацію алкоголю в легеневому сурфактанті.

– Більш того, дихати органічними розчинниками загалом не найкраща ідея. Доведено нюхачами клею і працівниками хімічних виробництв.

– Навіть якщо алкоголь потрапляє в сурфактант, то його відчутна домішка викличе такий п****ць, що вірусна пневмонія здасться дитячою забавкою. Так що ті, хто увірував в чарівний засіб. можуть отримати якщо не премію Дарвіна, то як мінімум хімічні опіки дихальних шляхів.

– Жодних наукових підстав припускати, що алкоголь хоч якось допомагає від вірусів загалом і від COVID-19 зокрема НЕМАЄ. Поради цього “експерта” висмоктані навіть не з пальця, а звідти, за що фейсбук банить.

– “Професор Кухарчук” або просто дебіл, або так надихався етанолом зі свого патентуваного намордника, що до нього прийшла білочка і нашіптує йому на вухо якусь люту фігню.

P.S. Будь ласка, припиніть шукати якісь фейкові способи лікування. Народні методи, часник, лимон, цибуля, а також алкоголь не допомагають лікувати коронавірус!