Фейк: Американська вакцина лікує коронавірус за 3 години

Трамп всіх врятує! Фейк про американську вакцину від COVID-19

Чергові «чудодійні» ліки від коронавірусу пропонують… користувачі Facebook (аналогічні повідомлення також поширювалися відучора через WhatsApp та Instagram. Певно Viber на підході). На цей раз, як зрозуміло з тексту – всіх врятує Америка! Ну і Трамп, звичайно.

Насправді, це фейк!

1. Повідомлення про «ліки з Америки» зроблено за тим самим кліше, що і попередні подібні, які ми вже неодноразово спростовували – «Сегодня на оперативном совещании в полиции…», «Прежде чем коронавирус достигнет легких…», «Мошенники ходят по квартирам…» та інші. Відверті граматичні і синтаксичні помилки, відсутність конкретики – «прямо сейчас» – це коли?.. «Запустит вакцину в следующее воскресенье» – від якої дати відлік?.. Не зрозуміло куди «запустить»?..

2. На ілюстрації використано зображення чогось, що подається як ліки від коронавірусу американської компанії Roche Medical Company. Проте, це не ліки і до Roche Medical Company вони не мають жодного відношення. На зображенні тести на коронавірус від корейської компанії SugenTech. https://bit.ly/2wpXQUR Вони мають європейську сертифікацію і дійсно використовуються для тестування COVID-19. Але це НЕ ЛІКИ від коронавірусу!

3. Що стосується Roche Medical Company, то така компанія дійсно існує в США. За даними американської торгово-промислової асоціації Аdvanced Medical Technology Association,https://bit.ly/39eFof7 Roche Medical Company на поточний момент є однією з семи компаній Сполучених Штатів, що отримали сертифікацію від Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) на виробництво і продаж ТЕСТІВ на коронавірус. Тобто, і ця компанія не має жодного відношення до виробництва саме ліків від COVID-19.

4. За офіційною інформацією компанії https://bit.ly/39jXHiN, її фахівцями розроблено тести двох систем – cobas 6800 і 8800 https://bit.ly/33ImrjA. Перший дозволяє отримати оперативні результати за ТРИ години, другий – за вісім. Звідси і «ростуть ноги», що через три години після «чудотворної ін’єкції» людина вже видужує від COVID-19. Аналогічне походження інформації і про «мільони доз» – Roche Medical Company повідомляє, що прискорює налагодження широкого виробництва тест-систем.

5. Вкотре наголошуємо – ВООЗ на своєму офіційному ресурсі інформує, що на поточний момент в світі не існує ліків від COVID-19 і публікує (з оперативними оновленнями) рекомендації щодо профілактичних заходів та алгоритмів, які допоможуть мінімізувати ризик зараження https://bit.ly/3agRmGq.

Дякуємо проекту БезБрехні (BezBrehni) та Александр Гороховский за допомогу у підготовці матеріалу.