Фейк: «COVID-19 з латинської перекладається — побачте капітуляцію овець»

Соцмережами поширюють фейк, мовляв, COVID-19 у перекладі з латинської мови означає «побачте капітуляцію овець» (“see a sheep surrender”). Містифікатори розглядають це слово як англомовну абревіатуру, кожна літера якої щось означає: “C = див. / Ovid = вівці латинською / 19 = капітуляція”.

Особливо запекло цю вигадку поширювали в групах, пов’язаних з фейсбук-сторінкою QAnon — крайньо правою інтернет-спільнотою, яка пропагує теорії змови. Очевидно йдеться про те, що люди як вівці повелися на «фейкову пандемію» і добровільно відмовилися від деяких своїх прав та свобод.

Але це брехня. Експерти з латинської мови назвали таке твердження «нісенітницю». Всесвітня організація охорони здоров’я заявляє, що COVID-19 розшифровується як «коронавірусна хвороба 2019 року» https://bit.ly/2ZgKWE2

Хворобу було названо відповідно до «керівних принципів, розроблених раніше зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (OIE) та Організацією продовольчого та сільського господарства ООН (FAO)».

Доктор Джонатан Волліс, латиніст і викладач класики в австралійському університеті Тасманії, заявив, що оманливе твердження ніщо інше, як нісенітниця.

«Вівці латиною мовою «ovis» (а не «ovid»). C — це позначення числа 100. Латинська мова є єдиною давньою мовою, яка має літеру C. В сучасній англійській літера C вимовляється як «see». На мою думку, саме з цього співзвуччя походить ідея», — сказав доктор в коментарі AFP https://bit.ly/3gQITwB 

Щодо числа 19 він каже, що є кілька давніх систем нумерології (піфагорська, вавілонська, ісламська тощо), які надають значення числам. Але жодна з них не відповідає заявленому значенню числа «19».

Доктор Пол Рош, доцент кафедри латинської мови в Сіднейському університеті також спростував фейк: «Овіс означає овець. C — це абревіатура для 100 (центум). Я ніколи не чув, щоб число 19 мало схоже із зявленим значення» https://bit.ly/2Ocb6l5

Tagged : / / / /