Фейк: До закінчення карантину обслуговуються тільки люди до 60 років

Маразм міцнів, дерева гнулися. Сьогодні спростуємо «новину», абсурдність якої просто зашкалює. В мережі поширюють фейк, нібито в запорізькій поліклініці відмовляються приймати людей пенсійного віку. Це брехня, яку запустив ексдепутат (чи точніше депутат попереднього скликання Верховної Ради) Ігор Мосійчук.

Пояснюємо

На сайтах-сміттярках публікують світлину, на якій зображені двері процедурного кабінету. До них приклеєний клапоть паперу із рукописним текстом: «З 17 березня до кінця карантина обслуговуються пацієнти до 60ти років». Це все. Ні печатки, ні бодай підпису. Просто паперовий недогризок.

Це підробка. Хоч фото і справжнє, немає підстав вважати, що оголошення написали співробітники поліклініки. Ні Міністерство охорони здоров’я, ні адміністрація закладу не ухвалювали рішення про поділ пацієнтів на вікові групи. Немає жодних доказів, що записка належить лікарю чи медперсоналу цього кабінету. А вони й не потрібні — такі «новини» варто вважати брехливими, доки їхній автор не доведе протилежне.

Та й самі поміркуйте — хто за здорового глузду таке написав би? Найлогічніше пояснення — це справа рук невідомого лихотворця. Секундна справа — накалякав на колінці провокацію, приклеїв до дверей, сфотографував і запустив у мережу. Скандал готовий! Доводь потім, що ти не верблюд.

Які в фейкотворця були мотиви і чи робив він це на замовлення — невідомо. Є тільки припущення, які не озвучуватимемо, оскільки не маємо доказів. Проте нам вдалося поспілкуватися з тим, хто цей фейк розповсюдив.

Усі сайти-сміттярки посилаються на такого собі @lubenskiy_igor. Ми знайшли його в телеграмі. Виявилося, що це колишній депутат Верховної Ради Ігор Мосійчук власною персоною. Його нік, ймовірно пов’язаний з тим, що сам він родом із Лубнів на Полтавщині.

«Мені люди з лікарні листа прислали і фото. Я просив. Відео включали. Все може бути, але вакханалія повна в лікарнях», — плутано пояснив нам пан Ігор.

Знаєте як це називається? М’яко кажучи, це цілковита безвідповідальність. Депутат попереднього скликання свідомо поширює інформацію, в достовірності якої не впевнений. Ба більше — інформацію, яка в будь-якої бодай трохи притомної людини викличе сумніви, розміром із самого Мосійчука.

Ти ба! Люди йому написали. На парканах теж багато що пишуть. Може сфотографувати і вислати? Друзі, а допоможімо ексдепутатові! Фотографуйте все, що ви бачите і надсилайте шановному панові. Як знайти його ви вже знаєте. Але краще надсилайте нам фейки на спростування, бо з такими “свідомими” депутатами і сайтами-сміттярками і без російського втручання запускають брехню.

На його авторизованій сторінці у фейсбуці ми відшукали допис про це: «Добрый день, Игорь! Сегодня утром, г. Запорожье, Центральная поликлиника 1, Хортицкий район, процедурный кабинет- висит объявление. Старики в шоке, орут, ругаются» — цитує він листа http://bit.ly/33tgUxf

Пост датований 16 березня. Проте сайти-сміттярки посилаються на нього днем раніше. Сам ексдепутат не зміг пояснити, звідки вони взяли цю інформацію до її оприлюднення. Але висновки самі напрошуються.