Фейк: Франція скасовує орендну плату на період карантину

Ми уже писали про те, що скасування комуналки і орендної плати в Італії – фейк. Так само, як і в інших країнах. Проте багато сайтів-сміттярок поширюють нісенітницю. Що нібито у Франції скасували на період карантину нарахування за воду, електрику, газ та орендну плату.

Насправді, оцю побрехеньку розбавляють правдивою інформацією про 300 мільярдів євро фінансової допомоги компаніям, які постраждають під час кризи. От, наприклад, тут https://cutt.ly/ftxRCYv

І посилаються на промову Президента Франції Емануеля Макрона https://cutt.ly/atxR7X0

Для тих, хто французької не знає, буде доволі важко перекладати титри. Тому можна віднайти виступ Макрона в Ютуб і увімкнути переклад. Переклад, звісно, буде автоматичним, але загальний зміст не губиться. Окремо, на сайті президента Франції є розшифрування його промови https://bit.ly/2U9v4Rp

Так от: там немає жодного слова про скасування орендної плати або комунальних платежів.

Президент Франції дякував за солідарність, за перший тур місцевих виборів, сповістив про невідкладні міри захисту від коронавірусу, порадив обмежити коло спілкування. Він сповістив про обмежувальні заходи, які оприлюднять вже вночі, тобто в ніч проти 17 березня, і про те, що недотримання цих заходів буде каратись. Було повідомлення про перенесення дати другого туру муніципальних виборів. Але жодного слова про скасування комірного чи оренди у словах президента не було.

Макрон заявив про відстрочку для компаній податкових та соціальних виплат, а також відстрочку строків банківських виплат, — саме на це уряд Франції готовий виділити до 300 мільярдів євро.

Також він зазначив, що така підтримка здійснюється для компаній — тобто юридичних осіб, які можуть стати банкрутами: адже у стані карантину багатьом із них не буде чим заплатити за воду, газ, електрику, а також сплатити оренду. Це можна почути приблизно на сімнадцятій хвилині виступу президента: варто почати з 16.00. Тобто російські медіа, а заразом і соціальні мережі просто перекрутили слова французького президента.

Якщо зайти на сайт Уряду Франції (https://www.gouvernement.fr/), то жодних повідомлень про зміну оплат соціальних послуг немає. Зокрема в розділі «Дії уряду»: https://www.gouvernement.fr/les-actions-du-gouvernement.
Так само не має жодної інформації про скасування комунальних послуг та оренди в авторитетному французькому виданні Le Monde, хоча там інформація оновлюється оперативно: https://cutt.ly/ItxZduK.

Якщо Ви почитаєте авторитетні українські видання, Ви також не знайдете «скасування комуналки та оренди». Наприклад, Укрінформ коректно зазначив президентське повідомленняhttps://cutt.ly/VtxZzl2:

«Окрім цього, президент Франції заявив про рішення уряду, яке стосується фінансово-економічних пільг для бізнесу, включаючи компенсацію кредитних зобов’язань та відтермінування оплати за комунальні послуги».

Отже, взагалі фраза «скасування плати за електрику, газ, воду та оренду» має насторожувати одразу. Чому? Тому що комірне — електрика, газ, вода — це сфера відносин, яка контролюється державою, це користування надрами держави. Це те, що у нас називають соціальною сферою. А оренда — це суто комерційні відносини, які регулюються ринком, коли це стосується бізнесу. Отже, як може держава скасувати плату за оренду? В принципі, і плату за комірне вона може або відтермінувати, або допомогти із цим фінансово, як це і анонсував Макрон, адже компанії, які постачають послуги, теж несуть неабиякі витрати. Скасування плати — це крах компаній-постачальників. В орендні відносини бізнесу держава може втрутитись лише у тому випадку, якщо бізнес орендує державне майно, а це не така вже і велика частка у Франції. Отже, саме по собі повідомлення несе істотні економічні суперечки: скасовувати плату за комірне та оренду для бізнесу навряд чи буде хоч одна розвинена держава. Фінансово підтримати — так, але не скасувати. Це вже навіть різні юридичні категорії.

P.S. А ще у Франції також «гуляють» фейки і вони з ними борються: https://cutt.ly/VtxZgKH

Щиро вдячні Євгенія Вірлич та Кавун.City за допомогу у підготовці матеріалу.