UPD1: Друзі, посипаємо голову попелом! У всіх трапляються помилки і ми – не виняток. МОЗ Франції і французький міністр охорони здоров’я також поширюють недостовірну інформацію. Мабуть, це той випадок, коли “лучше перебдеть, чем недобдеть”. Тому ми тепер із ще більшою ретельністю перевірятимемо інформацію, а з вами ділимося достовірними повідомленнями.
Отож, інформацію про шкоду ібупрофену для хворих на коронавірус розповсюдила Віденська лікарня. Проте це повідомлення не було офіційним. Його не оформлювали письмово, все відбувалося тільки в усній формі, оскільки «це не масштабне дослідження». Тому ці дані не можна сприймати як остаточно підтверджені http://bit.ly/39TALs2 Тим паче, що сама лікарня від них «відхрестилася» http://bit.ly/2WeS8PW Схоже, французький міністр охорони здоров’я, ознайомившись з неофіційними даними, вирішив не ризикувати і про всяк випадок перестрахувався, зробивши таке застереження.
Водночас дослідники Базельського університету відшукали зв’язок між ібупрофеном та сприйнятливістю до SARS-CoV-2. Якщо дуже спрощено — Sars-2019-ncov «хоче» ACE2 (мембранних білків, що перетворюють ангіотензин, в разі інфікування вони стають його рецепторами для прикріплення і проникнення віруса в клітину). Їхня кількість зростає від ібупрофену і тіазолідінедіонів. Супутні хвороби, що погіршують перебіг COVID-19 — це гіпертензія, діабет 2 типу, коронарна хвороба серця і цереброваскулярні хвороби http://bit.ly/2w90XAe Попри це дослідники просять дочекатися остаточних висновків.
Тобто, наразі немає жодних досліджень щодо прийому ібупрофену людям, які інфіковані коронавірусом.
Приносимо вибачення нашим читачам. Це жодним чином не виправдовує нас, адже наша робота — докопуватися до правди і ніколи не вірити на слово. Впродовж трьох останніх діб ми мало спали і постійно з вами на зв’язку. Хочемо, щоб ви знали, що ми завжди визнаємо свої помилки і дуже цінуємо вашу довіру. На жаль, на всіх українських сайтах, а також сайтах Нью Йорк Таймс та Ґардіан, досі висить брехлива новина про ібупрофен. Спростування ми не знайшли також на сторінці французького міністра. Його фейковий твіт досі можна побачити. Як і виправдання цього твіту французьким Міністерством охорони здоров’я.
Наш попередній пост:
У паніці забили домашню аптечку по вінця піґулками? А з сімейним лікарем порадилися? По той бік новин попереджає — самолікування та безрецептурні лікарські засоби можуть серйозно зашкодити вашому здоров’ю. – ЦЕ ПРАВДА!
А ОСЬ ЦЕ БРЕХНЯ Французька влада попередила, що широковживані безрецептурні протизапальні засоби можуть серйозно погіршити стан хворих на коронавірус. Міністр охорони здоров’я країни Олівер Веран, кваліфікований лікар-невролог, закликав людей з симптомами цієї хвороби відмовитися від таких препаратів https://nyti.ms/2WftbDS, http://bit.ly/2QfPAgP
І ЦЕ БРЕХНЯ : «Прийом протизапальних препаратів (ібупрофен, кортизон …) може стати обтяжуючим фактором для інфекції. Якщо у вас температура, прийміть парацетамол. Якщо ви вже приймаєте протизапальні препарати, зверніться за порадою до лікаря» — сказав він http://bit.ly/2Wg5VWE
ТЕЖ БРЕХНЯ: Представники охорони здоров’я пояснюють, що препарати типу ібупрофена пригнічують запалення та імунну відповідь, тому інфекція ніяк не зазнає опору з боку організма.
А ми вкотре нагадуємо, що єдиний ефективний засіб для профілактики інфекції є щеплення. Від коронавірусу вакцину поки що не винайшли — в цьому й проблема, ми фактично безсилі. Призначення лікарських засобів без доведеної ефективності або ж необгрунтоване призначення інших ліків не лише створює оману щодо лікування, але й може бути небезпечним через виникнення побічних ефектів. Крім того, для пацієнта вживання неефективних ліків — це гаяння часу та коштів http://bit.ly/2Wd1sUm
Грип не лікується противірусними засобами та антибіотиками. При тяжкому перебігові хвороби, який потребує госпіталізації в умовах стаціонару, фахівцями може призначатися специфічна противірусна терапія — озельтамівір. Це рецептурні лікарські засоби, які виписуються лікарями при тяжкому перебігові грипу http://bit.ly/2wU7IpJ