Зізнавайтеся! Ви теж отримували оце повідомлення про Юру Клімова:) Нас просто заспамили за кілька днів ним. Не тільки нас, але й колег з видання Букви, які поспілкувалися з Іллею Бурлаченком, асистентом кафедри внутрішньої медицини №2 Національного медичного університету ім. О. Богомольця
І розібрали по пунктах, чому це маячня. Першоджерело тут: http://bit.ly/3a1JJnf
А ми запозичили україномовний варіант. Отож, заварюйте чай чи каву, вмощуйтеся зручніше, бо текст цікавий, але великий.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ” стверджує: “Если у вас насморк и мокрота при простуде, вы не можете быть носителем коронавирусной инфекции. Коронавирусная пневмония – это сухой кашель без насморка. Это самый простой способ определить, какая у вас инфекция”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: Застуда – це збірний термін, який об’єднує в собі різні вірусні захворювання верхніх дихальних шляхів. Віруси тропні до певного типу епітелію слизової оболонки. Тобто вони будуть переважно вражати певні ділянки дихальних шляхів. Вірусу не поясниш, що тут закінчилася носоглотка, а тут почалася ротоглотка. Якщо тип епітелію схожий, то він весь буде вражатися – тобто слизова носа теж.
Таким чином, наявність нежиті не виключає захворювання COVID-19.
Кашель. “Російський лікар” стверджує, що кашель тільки сухий і крапка. Сухий кашель – це менше двох чайних ложок мокротиння за добу, вологий – це більше двох чайних ложок мокротиння за добу. Виходить, якщо людина за добу “накашляла” 2,5 чайні ложки, а не півтори – то це вже виключає COVID-19? Ні, звичайно.
Просто для цього коронавірусу більш характерний сухий кашель, не більше того.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: “Вирус Уханя не является термостойким и погибает при температуре 26-27 градусов. Поэтому пейте больше горячей воды. Чаще и дольше будьте под солнцем. Горячая вода не лекарство, но она полезна для здоровья и эффективна при всех вирусах”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: Термостійкість. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що вірус гине при 56 градусах за 15 хвилин. Ніяк не 26-27. Пити воду, звичайно, треба обов’язково всім здоровим людям в принципі, а вже хворим тим більше, щоб заповнювати втрачену рідину. 2-3 літра в день.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: “Вирус достаточно большой по размеру (диаметр ячейки составляет около 400-500 нм), поэтому обычная мед. маска в принципе может его отфильтровать”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: Використання масок. Прості хірургічні маски не можуть захистити від коронавірусу. Такі маски потрібні хворим людям, щоб під час видиху або кашлю частинки слини і мокротиння не розліталися навколо. Реально перешкоджати вдиханню частинок рідини (в яких є вірус, бо самі по собі вірусні частинки не літають в повітрі) допомагає респіратор стандарту N95, та й то американський Центр з контролю і профілактики захворювань в США вважає, що їх не повинно носити населення, а респіратори потрібні для медпрацівників.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: “Если заражённый чихает перед вами или пройдет на расстоянии до 3 метров от вас, замедлите шаг и зараза просто упадёт на землю, летать она не может”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: У цьому твердженні немає логіки. Заразитися можна, якщо хвора людина просто дихає біля вас на відстані близько 6 кроків. А ось, якщо вона чхнула або кахикнула, то краплі слизу і слини (які у вигляді аерозолю знаходяться в повітрі) розлітаються на досить різну відстань в залежності від того відкрите це приміщення або закрите. А якщо закрите, то важливо розуміти, чи є там циркуляція повітря і т.д.
В аерозолі (який утворюється, коли хтось чхає або кашляє) вірус може знаходиться до 3 годин, на побутових поверхнях 2-3 дні.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: “После проникновения в горло может появиться сухость горла, которая встречается при ангине. Продлится 3-4 дня. Затем вирус будет сливаться с носовой жидкостью, попадать в трахею, а затем в лёгкие и вызовет воспаление лёгких. Этот процесс займёт от 5 до 6 дней. При короновирусной пневмонии появляется высокая температура и затруднённое дыхание. Заложенность носа не похожа на типичную заложенность, появляется ощущение, что вы тонете в воде. В этом случае следует немедленно обратиться к врачу”.
✅Спростовує Ілля Бурлаченко: Віруси – це взагалі окреме царство. Вони НЕ живуть поза клітиною. І тільки потрапляючи в клітину, оживають, використовуючи власний білоксинтезучий апарат для репродукції вірусних частинок.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: “Самый распространённый способ заразиться – это дотрагиваться до людей, поэтому нужно часто мыть руки. Вирус может жить только на ваших руках, в течение 5-10 минут. Но за эти 5-10 минут может произойти что угодно (вы можете потереть руками глаза или прикоснуться к носу)”.
✅Спростовує Ілля Бурлаченко: На пластику і залізі він може протриматися до 2-3 днів, в аерозолі близько 3 годин. На руках, а саме у вигляді крапельок слизу або слини, він може зберігатися довше, ніж 5-10 хвилин. І саме тому лікарі радять не торкатися руками очей, носа, рота. Лікарі радять мити руки не менше 20 секунд, ретельно вимиваючи область між пальцями, а якщо немає можливості це зробити – використовувати розчини з 60% етанолу.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: “В дополнение к частому мытью рук вы можете полоскать горло “Бетадином”, чтобы устранить или минимизировать действие микробов, пока те ещё находятся в горле (перед тем, как попасть в лёгкие)”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: “Бетадин” – це йодний розчин. Його використовують для обробки, наприклад, ран або операційного поля для профілактики бактеріальних ускладнень. До профілактики вірусних інфекцій розчини йоду не мають ніякого відношення.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: “По последним данным, инкубационный период может длиться до 28 дней, прежде чем симптомы COVID-19 станут очевидными”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: Інкубаційний період від 7 днів до двох тижнів максимум. Під час інкубаційного періоду пацієнт не виділяє вірус. Проте не виключено, що пацієнт може виділяти вірусні частинки, не маючи симптомів, але вже будучи хворим (це вже не інкубаційний період).
Так що ніяких 28 днів, а поки що 14. Тому обсервація у всьому світі за всіма рекомендаціями становить 14 днів, а не більше.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: К тому времени, когда у человека поднимается температура и появляется кашель, и он попадает в больницу, – в лёгких обычно обнаруживают фиброз на 50%, и уже слишком поздно!”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: Підвищення температури. У людини піднімається температура, що є захисною реакцією організму, як тільки вірус починає активно розмножуватися в клітинах слизової. Тоді імунні клітини організму реагують на це викидом спеціальних речовин, які і обумовлюють підвищення температури. Кашляти людина починає тоді, коли пошкоджуються клітини слизової.
Фіброз. Фіброзування – це утворення з’єднувального тканинного рубця по суті. А вірусна пневмонія – це ураження епітеліальних клітин альвеол (структура у формі бульбашки, що відкривається в просвіт респіраторних бронхіол, що становлять респіраторні відділи в легенях). Фіброз – це взагалі процес, який слідує за запаленням, при активній інфекції його немає.”
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: “Тайваньские эксперты советуют простую самопроверку, которую мы можем проводить каждое утро: Сделайте глубокий вдох и задержите дыхание более, чем на 10 секунд. Если вы успешно завершите его, не кашляя, не испытывая дискомфорта, заложенности, стеснения и т.п., то это доказывает, что в лёгких нет фиброза, и это указывает на отсутствие инфекции”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: Тут просто нічого коментувати – безграмотне твердження, яке суперечить найпростішим знанням фізіології і мікробіології. Якщо людина змогла затримати подих, значить працюють дихальні м’язи. Це взагалі не відноситься до стану паренхіми легень.
❌“Юра Клімов – лікар із РФ”: Каждый должен следить за тем, чтобы ваш рот и горло были влажными, а не сухими. Делайте несколько глотков воды каждые 15 минут. Даже если вирус попадёт в ваш рот, питьевая вода или другие жидкости вымывают их через пищевод в желудок, а там кислоты в желудке убьют весь вирус. Если вы не пьёте достаточно воды регулярно, вирус может проникнуть в ваши дыхательные пути и попасть в лёгкие. Это очень опасно”.
✅Пояснює Ілля Бурлаченко: Вірус потрапив на слизову носа, там він приєднався до оболонки клітини, впорснув зі своєї оболонки вірусну РНК всередину клітини і все – процес зараження пішов. Вода тут ні до чого. За логікою порад “російського лікаря”, з носа його теж потрібно вимивати, не тільки з рота.
Варто відзначити, що вірусна РНК з носоглотки визначається у людини, що одужала, протягом ще більш ніж 4-х тижнів і є підозра, що такі пацієнти можуть бути джерелом вірусу.
Але це поки припущення. І поки що медики всього світу орієнтуються на 14 днів обсервації. Якщо це буде переглянуто, то тоді ВООЗ повідомить про це і внесе відповідні корективи в свої рекомендації.
Лінки на підтвердження слів Іллі Бурлаченка є на сайті Букви в http://bit.ly/3a1JJnf
Підписуйтеся на нас в телеграмі https://t.me/behindtheukrainiannews та інстаграмі @По той бік новин