Фейк: Китай офіційно звинуватив США в завезенні коронавірусу

китайської сторони. Натомість це не відповідає дійсності і є спеціально сконструйованою маніпуляцією РФ.

Таку інформацію зокрема поширили такі видання «РИА.НОВОСТИ», «УТРО.РУ», «Грозный.Информ», «Царь-Град», «360*» та інші. З українських ЗМІ подібні новини поширили УНІАН, Страна та ще кілька медіа.

Підґрунтям став твіт від 13 березня на своїй персональній сторінці одного з представників МЗС Китаю Чжао Ліцзяня, де він висловив думку, що вірус в Ухань міг попасти від американських військових. Причому яким саме чином – чиновник не уточнює. https://bit.ly/2xM3qkr

Свій twit Чжао Ліцзянь опублікував як «реакцію» на слова керівника Центру з попередження і контролю захворювань США (CDC) Роберта Редфілда, який в свою чергу зробив припущення, що численні випадки грипу, що були зафіксовані у США літом і осінню 2019 року з великою кількістю смертельних випадків, могли бути насправді випадками захворювання COVID-19. Що теж є припущенням і невідомо на чому вони грунтуються. https://bit.ly/2WurGBS

Тобто, персональне судження одного чиновника (з Китаю), яке є реакцією на припущення іншого чиновника (із США), російські ЗМІ позиціонують, як «офіційну» позицію Піднебесної.

Натомість, офіційна позиція Китаю зовсім інша. На черговій прес-конференції речника МЗС Ген Шуана 19 березня 2020 року, інформація з якої розміщена на офіційному сайті Міністерства закордонних справ Китайської Республіки, він озвучив наступне:

«Зіткнувшись з пандемією, країнам необхідно спільно співпрацювати і долати труднощі. Як ми неодноразово заявляли, ми хотіли б взаємодіяти з міжнародною спільнотою, включаючи США, для більш тісної співпраці у боротьбі з вірусом та поліпшенню глобальної безпеки в галузі охорони здоров’я.

Що стосується китайсько-американських відносин, як я вчора сказав журналісту BBC, оскільки Китай і США є важливими країнами світу, міцні, стабільні відносини між Китаєм і США служать інтересам як спільного, так і загального прагнення міжнародної спільноти». https://bit.ly/2UhlMl2

У російських вкидах замість офіційної позиції дають коментар на дві сторінки від російського академіка – це його назвали в заголовку «Эксперты подтверждают». А далі він розповідає про теорії змов, який розказує про теорії змов, про те, як на нас випробовують діювірусів і що у всьому винні – вгадайте хто? Звісно, американці.
Бачите фейк або сумнівну інформацію? Надсилайте його нам!

Матеріал підготовлено у рамках співпраці з проектом БезБрехні (BezBrehni)