Фейк: обгортання гарячим рушником лікує коронавірус

Обгорнись гарячим рушником – і отримай перемогу над коронавірусом! (ні-ні-ні, насправді, це ще один фейк). У соцмережах та приватних повідомленнях масово поширюють відео, де голова Ізраїльського інституту психосоматики Рав Елі Тальберг розповідає, як перемогти коронавірус.

Що таке Ізраїльський інститут психосоматики? Його важко знайти в українськомовному, російськомовному чи навіть англомовному пошуковику. Ми навіть попросили пошукати той інститут мешканку Ізраїля – нічого!

Ми знайшли лише цю сторінку у Facebook, за якою стежить 241 користувач, і на банері якої згадується той інститут. На цій ж сторінці Елі Тальберг пояснює, що основний напрям його досліджень – “психологія та психосоматика людини крізь призму священних єврейських текстів”.

Рав Елі Тальберг посилається на методику професора Абрама Залманова (1875-1964 рр.), завдяки якій той лікував бронхіти, рахіти та навіть туберкульози.
Суть методу полягає в тому, щоб допомогти організму перемогти вірус, штучно піднявши температуру в легенях. Роблять гаряче вологе обгортання (температура води 60 градусів!) грудної клітки, яке нібито знищує віруси.

Ми повторюємо, що на сьогодні не існує ні вакцини, ні ліків від COVID-19. Підвищення температури в легенях не вбиває вірус! Так само як вдихання пару, полоскання, гарячі ванни чи пиття гарячих напоїв. Навпаки таке “лікування” може призвести до опіків.

Лікар-імунолог та алерголог Валентина Чоп’як пояснює, що така фізіотерапевтична процедура може застосовуватись хіба для підвищення мікроциркуляції. Однак обгортання в конкретному місці має здійснюватись за рекомендаціями лікаря в кожній конкретній клінічній ситуації. Не можна займатись самолікуванням, не можна робити гарячі обгортання тоді, коли існує ризик ендотоксимії.

Доктор медицини Абрам Залманов, методику якого згадують на відео, вивчав порушення функції капілярів, назвавши свій метод лікування капіляротерапією. Лікар вважав, що чим краще працюють капіляри, тим більше кисню отримують внутрішні органи і тим більша можливість перемогти хворобу. Для нібито покращення роботи капілярів Залманов й придумав скипидарні ванни на основі ефірного масла сосни.  В основному про методи лікування Залманова згадують прихильники альтернативної медицини. Наприклад, його популяризує натуропат Олег Мазур, який очолює Медичний натуропатичний центр доктора Мазура в Санкт-Петербурзі.

Дякуємо команді Наші гроші. Львів за матеріал.

Tagged : / / / / /