Фейк: Поради японських і тайванських лікарів

Отож, друзі, вчора заспамили вас, а ви заспамили нас ось цим повідомленням.

Ми перевірили і можемо сказати, що це фейк. Чому? Давайте розбирати по тезах.

«По истечении времени поднимается температура и/или появляется кашель, если обратиться в больницу в этот момент, то обычно порядка 50% легких уже поражены фиброзом, и это значит, что уже слишком поздно!»

– Де джерело даних? Звідки ця інформація? Невідомо. Серйозні «японські», «тайванські» чи «стенфордські» лікарі, звісно без прізвищ є неабияким джерелом інформації (сарказм).
– Щодо фіброзу. Це, по факту рубцювання тканин. Китайські вчені, які провели розтин 11 людей, що померли від коронавірусу, кажуть: фіброз легень значно менший у порівнянні із вірусом SARS у 2003 році. Проте, спостерігається більший набряк легень пізніше. http://bit.ly/39HCGjm

«Тайваньские эксперты предлагают нам простой тест для самопроверки на коронавирус, который мы можем делать каждое утро…»

– Жодних доказових даних щодо цього способу як перевірки на коронавірус НЕМАЄ.
– НЕМАЄ жодного підтвердження, що вам важко затамовувати дихання на 10 секунд через те, що коронавірус викликав фіброз легень.
– Вам може бути важко затамувати дихання через алергію, астму, хронічні стани і ще низку причин, не пов’язаних із коронавірусом.
– Є різні тести для виявлення проблем із легенями і жоден із цих тестів не передбачає затримку дихання на 10 секунд.
– А тепер до логіки: така «самоперевірка, передбачає, що пошкодження легенів передувало б іншим симптомам, включаючи кашель, хоча саме кашель відповідальним за будь-яке ураження дихання.
– Але ж куди нам до тайванських лікарів… До речі, у тайванських джерелах цієї інформації немає. І на китайських офіційних ресурсах про такий спосіб анічичирк.

«И еще один СЕРЬЕЗНЫЙ, ПРЕВОСХОДНЫЙ СОВЕТ от японских докторов, лечащих случаи COVID-19: вы должны постоянно обеспечивать увлажнение своего рта и горла, не давая им пересыхать. Делайте несколько маленьких глотков воды хотя бы каждые 15 минут»

– По-перше, якщо вам хочеться води – пийте.
– По-друге, Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що пити воду добре для здоров’я загалом, проте це ніяк не впливає на профілактику, попередження або лікування коронавірусу на ранніх етапах.
– І так: японські офіційні сайти і медіа, які перевіряють інформацію, не знають про лікарів, які сказали б подібне.

Отож, експертні експерти, які невідомі + поради, які не мають нічого спільного із протидією коронавірусу та «самоперевіркою» + заклик поширення. І це все на фоні масової паніки. Звісно, такі пости стануть вірусними.

Сьогодні ми писатимемо про коронавірус цілий день. Будь ласка, надсилайте нам усе, що починають масово поширювати.

P.S. Трохи цікавинок від колег-фактчекерів: http://bit.ly/2TWUiRr
http://bit.ly/2vk73gQ