Фейк: Поради щодо полоскання горла оцтом, щоб вимити коронавірус

Розсилають ось таку картинку. На ній – кілька фото червоного горла + текст про коронавірус, полоскання горла і Бога.

Те, що відсутнє джерело, а сам текст – це якийсь гуглтранслейт уже вказує на сумнівність цього повідомлення.

Ми попросили лікаря-інфекціоніста Федір Лапій прокоментувати це з медичного погляду.

«Ті фото червоного горла – це лише ознаки фарингіту, який може бути зумовлений, як вірусами, так і бактеріями. Орієнтуватися на це як на ознаку коронавірусу абсолютно неправильно. Тим паче відомі випадки, коли людина не має симптомів, але є джерелом збудника.

Якщо є біль в горлі, нежить і температура, ми говоримо про те, що є якась хвороба і ймовірно, що людина є заразною, [але не факт, що коронавірусом – ред.]», – зазначає лікар.

“Щодо лікування содою і оцтом і тд. Мені люди розповідали про чудодійне зцілення від полоскання сечею або керосином. Ми живемо у 21 столітті і такі методи є не більш ефективними, аніж жертвоприношення.

Але ж постає питання – чим же лікувати горло? Є відповідні зареєстровані препарати, але ставитися до них потрібно критично. Адже якщо препарат зареєстрований – це не означає, що він допомагає. Основне лікування має бути спрямоване на подолання симптомів застуди. Звичайні цукерки з м’ятою працюють не гірше, ніж дорогі препарати для розсмоктування», – пояснює Федір Лапій.

Ми уже писали про те, що пити води потрібно стільки, скільки хочеться.

І ще трохи розібраних тез – дякуємо Александр Гороховский з проекту БезБрехні (BezBrehni) за допомогу.

Теза 1: «Вирус короны до того, как попасть в легкие, остается в горле четыре для, и в этот период человек начинает кашлять и болеть в горле»
Перевірка. Згідно інформації ВООЗ – одним з симптомів COVID19 є біль у горлі і сухий кашель. Інкубаційний період вірусу – 14 днів. Тобто в цей період людина може бути носієм, але не хворіти сама.

Канали зараження вірусом – слизові оболонки людини. Але вірус не є летючим, саме тому рекомендована відстань між людьми в один метр. Щодо ротової порожнини і горла, то вірус може потрапити у ці місця через дотики до них руками чи іншими предметами, на яких «осів» вірус. Або через краплини слизу – якщо людина знаходилася дуже близько від хворого у той час, коли він кашляв чи чхав.

За інформацією, яку перевірили фахівці Factcheck.kz, краплини мокроти, що можуть містити вірус достатньо «великі» – 50-100 мікрон.

Серед симптомів коронавірусу кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка та утруднене дихання. Сухий кашель, чхання, біль у грудині. У деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. https://covid19.com.ua/

Теза 2: «Если вы пьете слишком много воды, полощете горло водой, солью или уксусом – это устраняет вирус»

Перевірка. Слід одразу уточнити – полоскання горла оцтом може призвести до дуже важких хімічних опіків.
Полоскання носа і горла (соляними або травними розчинами), велика кількість вживання питної рідини (переважно теплої) – розповсюджені рекомендації при ГРВІ. Ці засоби є профілактичними і їх відносять як до традиційної, так і до нетрадиційної медицини.
Чому застосовується профілактичне полоскання? Слизова оболонка – це наш захист. Від пилу, дрібних твердих частинок і від вірусів. Вірусам потрібен час, щоб подолати цей захисний бар’єр слизової. І промивання насправді можуть допомогти не заразитися, оскільки просто допомагають видалити небезпечні елементи.
ВООЗ у своїх рекомендаціях наголошує: «Низка засобів західної медицини, а також традиційних народних або домашніх засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшення симптомів захворювання COVID-19, проте, в зараз НЕМАЄ фактичних даних, які б могли свідчити про те, що дія будь-якого з наявних препаратів дозволяє запобігти або лікувати це захворювання».