Фейк про бактерію синтію і коронавірус

Знову «лікувальна» сода і знову спроба звалити всю вину за пандемію на американців. Спростовуємо черговий фейк російських «науковців».

Ви б їй повірили? Російська біологиня (принаймні вона себе так називає) Іріна Єрмакова заявила, що рукотворна бактерія «Синтія» злилася з новим коронавірусом і стала причиною тисяч смертей.

І правильно робите, що не вірите. Це маячня. Бактерії і тварини інфікуються різними вірусами. Коронавірус – це вірус, який вражає тварин і людей, а не бактерії.

До речі, саму Єрмакову, яка таки має ступінь доктора наук у РФ, широко критикують в наукових колах, бо результати її експериментів не вдається відтворити в незалежних умовах. Якщо експеримент справжній, то він покаже одні і ті ж результати (з відповідною похибкою), де б його не робили.

Дослідники Брюс Чессі, Вівіан Мозес, Алан МакХаген и Л. Вал Гіддінг чітко заявили, що результати досліджень Єрмакової суперечать незалежним дослідженням. Більше того, Єрмакова навіть не наводить достатньо аргументів для підтвердження своїх тез. Просто каже (в перекладі на хлопський розум): ось це вбиває, а це ні. Вірте мені, бо я науковець. Ніт, дорогенька, вірити не будемо.

Отож, віруси не можна плутати з бактеріями, особливо під час лікування. Наприклад, антибіотики не лікують від вірусів. Антибіотики існують для лікування від бактерій. Бактерії викликають інші симптоми та характер розвитку хвороби, ніж віруси. Адже це складніша форма життя. Коронавірус – це саме сімейство вірусів. Антиобіотики на них не діють. На жаль.

Фейк Ємакової настільки закручений, що без Чайника Рассела не підходь. Це філософська концепція, коли потрібно спростувати неспростовні речі. Але ми таки спробуємо. Отож, про що бреше Єрмакова?

Якщо дуже коротко, вона стверджує, що «виникнення нового коронавірусу може бути пов’язане з потраплянням на вуханський ринок риби та інших тварин, заражених Синтією — штучно створеною синтетичною бактерією. Поява рекомбінантних РНК могла бути обумовленою проникненням РНК вірусу в бактерію Синтія і «списуванням» інформації з ДНК цієї бактерії».

Цей фейк вона озвучила в етері популярного російського ютуб-каналу. На сьогодні цей випуск переглянуло близько 5 мільйонів людей. І це не рахуючи численних репостів і перекладів кількома мовами світу.

Оскільки про це заявила російська «біологиня», спростувати її твердження ми попросили українську біологиню Дарію Озерну. Її вердикт — це неможливо!

«У бактерій свої віруси і вони не вражають нікого крім самих бактерій. І гени різні. Вірус (covid-19) – то тваринний, який мало чим відрізняється від «родичів» (інших коронавірусів). Тобто, факт — у бактерій та тварин різні віруси. SARS-CoV-2 має генетичну спорідненість з іншими коронавірусами. Гени дуже по-різному заточені, щоб отак передаватися», — пояснили Озерна.

Підтвердження її слів про генетичну спорідненість знаходимо в науковому часописі Nature «2019-нCoV на 96% ідентичний коронавірусу кажана».

Роль штучної бактерії у створенні нового коронавірусу — це маячня ще й тому, що за науковими даними, новий штам вірусу набув здатність передаватися людям завдяки панголіну (така мімімішна тварина). Саме у коронавіруса цієї тварини COVID-19 запозичив спайковий ген, білок якого має відмінну здатність прикріплюватися до білка ACE2 — пряма дорога до інфікування людини.

За словами Єрмакової, бактерія Синтія була створена в США для боротьби з нафтовими плямами, але вийшла з-під контролю і потрапила до Китаю. Там, мовляв, і була інфікована коронавірусом. Це вже не перша спроба російських фейкоробів звалити всю вину за пандемію на американські плечі. При цьому, через нерозуміння багатьма росіянами (і не тільки) відмінностей між бактеріями і вірусами, люди вірять в цю маячню. І це ми не ліземо на генний рівень. Таки певно треба ввести якийсь базовий курс генетики, щоб люди нарешті зрозуміли відмінність.

Але цей фейк прекрасний теорією змови. Є антигерой – США. Є якась незрозуміла синтетична бактерія. Є незрозумілий і страшний коронавірус. Збираємо все докупи, даємо це виголосити якійсь не дуже чистоплотній вченій – і маємо шалене поширення маячні. Ось така фігня, малята.

Нещодавно ми докладно спростовували фейки про американське походження коронавірусу.

Наостанок спростуємо пораду Єрмакової лікувати коронавірус розчином соди слабкої концентрації. В рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, які постійно оновлюються, наразі немає жодної інформації про позитивний вплив соди на профілактику, а тим паче лікування COVID-19. Ліків з доведеною ефективністю та профілактики коронавірусу наразі не існує.

Tagged : / / /