Фейк про диявола на церкві у Ватикані

Тут така чортівня, друзі. Напередодні Великодня соцмережами розлетілося фейкове відео, на якому істота, схожа на міфічного диявола, здерлася на церковний купол. Усе це нібито зняли на телефон випадкові очевидці. Під поширеними дописами вони стверджують, що це купол базиліки Святого Петра у Ватикані. Ну і, звісно, не забули приплести до цього жарту побрехеньки про коронавірус. Мовляв, це передвісник апокаліпсису за наші гріхи.

Напевно більшість читачів і без нас розуміють, що це фейк. А точніше — жарт. Але чи можете ви це аргументовано довести? Ми вам допоможемо. Не вірте на слово, слідкуйте за фактами.

Отож, пояснюємо

— Насправді все це комп’ютерна графіка, створена за допомогою технології CGI (відеозображення, згенеровані комп’ютером). Ролик змонтували два брати з Нікарагуа — засновники компанії JJPD Productions https://bit.ly/34RWgaV Вони відомі тим, що знімають відеоролики зі спецефектами та паранормальними явищами, містичні художні короткометражні фільми.

Відео з дияволом на куполі церкви — це лише один з п’яти епізодів, на яких зображені паранормальні явища, містичні істоти. Як то часто буває в таких випадках, відео поширюють у скороченій версії з малою роздільною здатністю. До того ж картинка трясеться — імітує, що його зняли випадкові перехожі. Таким чином легше приховати хиби в роботі. Брати зізнаються, що це лише жарт: «Паранормальні відео, створені нами для розваги. Усі показані зображення — вигадка».

— На відео зображено не купол Святого Петра у Ватикані, як то стверджують деякі люди, що поширили жарт. Це Собор Успіння Богоматері в Ґранаді — третьому за величиною міста країни Нікарагуа.  Цікаво, що цей собор також зображено на нікарагванській банкноті 100 кордобас.

Раніше ми розповідали про інсценоване відео випробувань компанії Boston Dynamics. Також створене за допомогою технології CGI. На ньому людиноподібний робот виконує різні безглузді завдання. Спочатку він стійко і мужньо переносить всі злигодні, які йому завдають люди. Але, зрештою, не витримує і чинить опір розробникам.