Фейк про лікування COVID 19 медичними банками

Чим тільки не пропонували лікувати коронавірус різні світила медицини і шарлатани. Ми уже спростували десяток різних способів.

Проте, поки Сovid 19 шириться світом, так само ширяться і “способи” його профілактики або лікування. Поки провідні фахівці шукають ліки від COVID-19, у файному місті Тернопіль вже вигадали свій спосіб побороти хворобу. Насправді, як ви вже зрозуміли, ні.

По-перше, “вигадали” – це дуже гучно сказано, бо йдеться про медичні банки та аутогематерапію.

“Нові можливості забутої методики в профілактичному лікуванні коронавірусу за допомогою аутогемотерапії та медичних банок шляхом Ініціації природної імунної реакції” – пише тернопільський професор Олександр Ковальчук.

Ще минулого року він був проректором з науково-педагогічної роботи Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, проте звільнився. Згідно з декларацією, Ковальчук є співвласником приватного медичного коледжу в Тернополі.

📍Аутогематерапія простою мовою – це коли вашу ж кров вводять назад під шкіру або у м’язи. Цю методику для дерматологічного (!) лікування почали застосовувати на початку 1900-х років. І хоча її ефективність не доведена, деякі медзаклади практикують її й тепер. Її плюси – майже немає побічних ефектів, серед мінусів – результатів теж можете не чекати. Медики, здебільшого, порівнюють аутогематерапію з ефектом плацебо.

📍Як ми вже казали, в основному медики розглядають аутогематерапію для застосування в дерматології. Наприклад, в цій статті автор спробував проаналізувати існуючі дослідження про аутогематерапію щодо ефективності при лікуванні кропив’янки та екземи, і повідомляє, що вона “дещо ефективніша, ніж контрольна терапія, але перевага не є статистично достовірною”.

📍Немає жодного дослідження про те, що аутогемотерапія ефективна при коронавірусі. Так само немає досліджень щодо використання медичних банок для лікування коронавірусу.

📍Прихильники альтернативної медицини використовують медичні банки для лікування бронхітів та послаблення м’язового болю. При цьому протипоказань є дуже багато – від віку до стану шкіри.

Варто зауважити, що сам професор Ковальчук не стверджує, що винайшов ліки від коронавірусу. Він наголошує, що “медичні банки в попередженні коронавірусноі інфекції є додатковою до існуючих, неперевіреною, а лише теоретично (!) обґрунтованою спробою профілактики”. Попри те, що він закликає дотримуватися карантину і рекомендацій лікаря, також заохочує ставити “чотири банки що три дні”.

Натомість у статтях, які пишуть на основі його посту, вже додають, що медичні банки та аутогемотерапію можна застосовувати як для лікування, так і для профілактики хвороби. Мовляв, застосування цих методів протягом трьох днів в декілька разів підвищує кількість антитіл до вірусу і “після потрапляння вірусу в організм, імунітет зможе швидко побороти COVID-19” .

Однак це неправда. У організмі кількість антитіл збільшується лише у двох ситуаціях. Перша – ви вже захворіли, і організм починає активно виробляти антитіла, щоб знайти чужорідний організм. Другий – вам ввели вакцину (ослаблений збудник вірусу) або сироватку (набутий імунітет іншого організму з антитілами).

📍До речі, фейкова інформація про те, що аутогемотерапія лікує коронавірус, вже циркулювала в соцмережах за кордоном. Як повідомляють бразильські фактчекери Aos Fatos, не існує жодних досліджень чи будь-яких наукових доказів того, що забір крові та введення її назад в організм запобігає або виліковує коронавірус.

Дякуємо колегам із Наші гроші. Львів за підготовку матеріалу.

Tagged : / / /