Фейк про лікування COVID 19 содою – фейкова розсилка “Обращение к вирусологам”

🤦‍♀️🤦‍♂️“О Б Р А Щ Е Н И Е к вирусологам и людям планеты” – ось з таким заголовком запустили розсилку у месенджерах. Звісно ж, з Росії. Як зазвичай: фейкові поради і тези, приправлені “експертністю” такого собі Юдіна.
 
Насправді ж, платівку заїло, бо знову патякають про боротьбу з коронавірусом за допомогою соди. Це фейк. Наразі немає жодної інформації, що сода позитивно впливає на профілактику, а тим паче – на лікування COVID-19. Це суть. Пікантні подробиці — далі.
 
Невігласи були скрізь і завжди. Просто в цифрову епоху їхній голос чутніший. Від навали фейків з інших країн нас захищає мовний бар’єр. Із Росією такого кордону немає. Українці як ті клептомани хапають на сайтах країни-агресора все, що погано лежить. І розносять в ua-мережі.
 
РФ — велика країна (за розмірами;-) Логічно, що й фейків там в рази більше. До того ж брехня у них — це державна ідеологія. Ми не ділимо «дезу» за національною ознакою. Але якщо б українці не читали російські новини, наш інфопростір був би помітно чистіший.
 
Знову нам намагаються «згодувати» чергове «світило» російської науки (перепрошуємо за оксюморон). Корона йому точно не тисне — регалії може перераховувати хоч до скону. «Юдін Ґєннадій Васільєвічь, доктор медичних наук, професор — трансплантолог, Заслуженний винахідник СРСР, 30 років керував двома кафедрами в медичній академії, маю тисячі учнів, колишніх студентів…» (тут і далі — переклад цитат із російської).
 
Про себе він каже так: «Я у вірусології невіглас. Але до медицини маю найбезпосередніше відношення». І що ж цей невіглас хоче нам нарадити? Розберімо все по черзі.
 
🤦‍♀️🤦‍♂️Юдін пише: «Медики всіх країн змагаються між собою, хто зробив більше тестів. А навіщо їх робити? Ну, визначили, що хворий заражений коронавірусом, і що? Ви ж лікувати коронавірусні хвороба не вмієте: ліків немає, вакцини немає і невідомо, коли буде».
Спростування:
 
🔹Справді, ліків з доведеною ефективністю та профілактики коронавірусу наразі не існує. Як і немає клінічно випробуваних вакцин. Лікування проводиться тільки симптоматично.  Найкращий спосіб підтвердити наявність вірусу, що продукує захворювання COVID-19, — це лабораторний тест. Є швидкий, але він неточний. Найдостовірніший метод — полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Він фіксує вірус або його РНК в організмі людини.
 
🔹Звісно, сам тест вас не вилікує і навіть не полегшить симптоми. Але він вкаже на хвору людину — відтак медики знатимуть, кого варто ізолювати від соціуму. Це потрібно для того, щоб вчасно зупинити поширення інфекції на інших людей. І особливо важливо для виявлення безсимптомних хворих. Як бачите — відповідь на питання «світила» елементарна.
 
🤦‍♀️🤦‍♂️Юдін пише: «Поки вакцину готуватимуть, з’явиться мутант, який, можливо, виявиться до неї несприйнятливим. І ви, безпорадні, прирікаєте хворого на те, що вірус з носоглотки безперешкодно опускається в дихальні шляхи».
 
Пояснення:
 
🔹Дослідники дійсно виявили сотні мутацій вірусу. Попереднє дослідження показало, що одна конкретна мутація — D614G — стає домінуючою і може зробити захворювання більш заразним. Щоправда, результати цього дослідження ще не перевірили інші науковці і його офіційно не публікували.
 
🔹До того ж, науковці не виявили, що люди з такою мутацією вірусу, хворіли тяжче або довше перебували в лікарні. Моніторинг невеликих змін у структурі вірусу важливий для розробки вакцин. Наприклад, вірус грипу мутує так швидко, що щороку доводиться коригувати вакцину. Багато вакцин COVID-19, які зараз розробляють, націлюють на характерні «шипи». Ідея в тому, що якщо організм навчиться розпізнавати їх, йому буде легше боротися з усіма типами вірусу. Але якщо цей «шип» зміниться, розроблена таким чином вакцина може стати менш ефективною.
 
🤦‍♀️🤦‍♂️Юдін пише: «Я пропоную: зруйнувати віруси ще до того, як вони потраплять всередину клітин, впливом температури + 80 + 90 градусів, попередньо розчинивши їхню оболонку содою: на 1 літр води — 1 столова ложка питної соди, доведіть до кипіння. Вдихайте пар протягом 15 хвилин. Сода розчиняє оболонку вірусу, а гаряча пара буквально варить голенькі віруси».
 
Спростування:
 
🔹У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, які постійно оновлюються, наразі немає жодної інформації, що сода позитивно впливає на профілактику, а тим паче лікування COVID-19.
 
🔹Вплив Сонця або температури вище 25°C градусів НЕ перешкоджає коронавірусному захворюванню. Ви можете “зловити” COVID-19, незалежно від того, наскільки сонячна чи спекотна погода. Прийом гарячої ванни чи парова інгаляція не захищає від інфікування. Нормальна температура тіла залишається сталою незалежно від навколишнього середовища. Ба більше — надто гаряча вода може ошпарити вас, а парова інгаляція спричинити опіки обличчя та дихальних шляхів. 
 
🔹Спростовують версію про те, що сода може вбити COVID-19, і висновки науковців Університету Гонконгу. Ще в березні вони опублікували дослідження, в якому виявили, що вірус COVID-19 екстремально стійкий до широкого діапазону значень pH за кімнатної температури. За даними науковців, вірус залишався активним протягом години при контакті з кислотами й лугами, які мають pH від трьох до десяти https://bit.ly/2z2L2F5
 
Найкращий захист від коронавірусу досі до банального простий — часто і ретельно мийте рук із милом, важливо не торкатися ними очей, рота та носа.