Фейк про лікування коронавірусу горілкою

Є ще хтось, хто не бачив оце фейкове відео про псевдолікаря Колосова, пари горілки і маску? Ролик поширювали швидше за вірус у вайбері, вотсапі, месенджері, а тоді – фейсбуці та ютубі.

Цікаво, що про цього лікар не знає гугл. Та й сам лікар не каже, де саме він працює (щоб можна було перевірити. Італія – велика) і який лікар: терапевт, кардіолог, хірург. Сказати, що «лікар» достатньо в таких фейках.

В ролику він каже, що відчув класичні ознаки коронавірусу. А які класичні ознаки коронавірусу? Справа у тому, що схожі ознаки має і грип, і ГРВІ. Без підтвердженого тесту такі заяви з боку лікаря, як мінімум, звучать дивно.

Порада цього фейкомета «3-5 хилин дихати парами горілки» – це небезпечна маячня, яка може призвести до опіку і пошкодження слизових оболонок дихальних шляхів. На самому відео видно, як він одягає маску і одразу починає кашляти. Бо треба бути несповна розуму, щоб дихати парами етанолу, які просто можуть спалити слизову. Вірус знаходиться всередині клітини. За логікою фейкомета, щоб розчинити вірус треба спочатку розчинити клітину.

Схожий фейк уже поширювали в середині березня, але тоді це робив професор Кухарчук.

Продублюємо тут пояснення від біофізика, фахівця з молекулярної динаміки Semen Yesylevskyy.

Отож, по пунктах:

– Етанол дійсно викликає денатурацію білків, але в таких концентраціях, в яких будь-який живий організм перетворюється в зовсім-зовсім мертвий.

– Весь абсурд ідеї стає відразу ж зрозумілий якщо згадати, що хлороформ денатурує білки набагато краще етанолу, але чомусь вважається небезпечною отрутою, а не противірусними ліками.

– Дози алкоголю, що переносяться людським організмом, ніякого впливу на процеси впізнавання вірусу рецепторами ACE2 не можуть чинити чисто фізично, інакше все віруси давно лікували б горілкою, чого якось не спостерігається, як ви знаєте.

– Етанол, прийнятий всередину, впливає в першу чергу на печінку і мозок, причому зовсім не тому, що денатурує білки, а тому, що метаболізується у всяку отруйну гидоту і порушує роботу МЕМБРАНИ нейронів. Ефекти алкоголю вивчені від і до. Противірусного серед нех немає.

– Навіть якщо раптом якимось містичним чином такий вплив є (чисто гіпотетично), то немає ніяких підстав вважати, що намордник з дезінфікуючим розчином, створює якусь відчутну концентрацію алкоголю в легеневому сурфактанті.

– Більш того, дихати органічними розчинниками загалом не найкраща ідея. Доведено нюхачами клею і працівниками хімічних виробництв.

– Навіть якщо алкоголь потрапляє в сурфактант, то його відчутна домішка викличе такий п****ць, що вірусна пневмонія здасться дитячою забавкою. Так що ті, хто увірував в чарівний засіб. можуть отримати якщо не премію Дарвіна, то як мінімум хімічні опіки дихальних шляхів.

– Жодних наукових підстав припускати, що алкоголь хоч якось допомагає від вірусів загалом і від COVID-19 зокрема НЕМАЄ. Поради цього “експерта” висмоктані навіть не з пальця, а звідти, за що фейсбук банить.

Цей псевдолікар Колосов або дурень, або надихався парів так, що до нього прийшла білочка і нашіптує йому на вухо якусь люту фігню.