Фейк про мережі 5G, які розносять коронавірус

Ще одна теорія змови: пандемія “коронавірусу” – результат роботи веж 5G, а все тому, що 5G вбиває імунітет!
Оголошення з таким текстом поширюють в месенджерах, закликаючи протестувати проти встановлення веж 5G. Істерія з вежами 5G почалася із Великобританії. Там невідомі почали підпалювати 5G-вежі мобільних операторів через поширення в соціальних мережах теорій щодо зв’язку між розгортанням мереж 5G і пандемією коронавірусу. Під гарячу руку паліїв потрапляло й обладнання, яке забезпечувало 3G і 4G зв’язок.
Тепер ця теорія почала поширюватись і в Україні. Тож розказуємо, чому це фейк.
Прихильники цієї теорії розділилися на два табори. Перші вважають, що 5G мережа може негативно впливати на імунну систему, відтак люди мають більше шансів заразитися коронавірусом. Інші переконують, що вірус можна передавати за допомогою технологій 5G. 
Однак науковці підкреслюють, що радіохвилі, які використовуються у 5G та інших технологіях мобільних телефонів, знаходяться на низькочастотному кінці електромагнітного спектра. Вони менш потужні, ніж видиме світло і недостатньо сильні, щоб нашкодити людині, на відміну від випромінювання на вищій частоті, наприклад, від сонця або медичного рентгену. Ці хвилі не здатні впливати на ДНК людини та пошкодити клітини.
Крім того, ще у 2014 році ВООЗ провело ґрунтовне дослідження впливу мобільного зв’язку на людину, яке виявило, що жодних шкідливих наслідків для здоров’я людини користування мобільним зв’язком не несе.
Загалом ідея поширення вірусу через 5G-мережу суперечить і науковим знанням, і здоровому глузду. Як же пояснити, що вірус вражає й ті регіони, де не має 5G? Наприклад, Україну.
Указ про запровадження в Україні мобільного зв’язку п’ятого покоління був підписаний 5-м президентом України Петром Порошенком 17 травня 2019 року. Вже з листопада 2019 року мобільний оператор Lifecell почав тестувати 5G-інтернет у певних точках Києва, Львова, Дніпра, Харкова, Одеси та Черкас. Планується, що повноцінно технологія почне працювати в Україні не раніше ніж через три роки. Перший підтверджений випадок на коронавірус зафіксували у Чернівецькій області, де цієї мережі не тестували і де спочатку було найбільше хворих.
Кількість хворих постійно зростає, і випадки фіксують у всіх областях України.
Коронавірус – це інфекційне захворювання. В основному передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини, а інших нетипових способів передачі, особливо через 5G-мережу, вчені не виявили.
Кілька європейських фактчекінгових проектів також провели свою перевірку, і дійшли висновку, що мережі 5G не мають ніякого відношення до поширення коронавірусу:
Дякуємо колегам Наші гроші. Львів за підготовку матеріалу.
Tagged : / / /