Фейк про “отруйні” медичні маски

Уже сім місяців захисні маски для обличчя — обов’язковий атрибут усіх законослухняних українців. За цей час змінилося розуміння про ступінь їх захисту. Якщо спочатку науковці казали, що маски потрібні тільки інфікованим, медикам та людям, що доглядають за хворими, то тепер їх радять носити майже всім. Принаймні у громадських місцях.

Незмінними лишаються тільки фейки про маски. Чого тільки про них не брехали — що вони придушують волю та індивідуальність https://bit.ly/35Yzmj3, що вони просякнуті наркотиками https://bit.ly/2GsJcRE, що їх можна виготовити зі звичайних вологих серветок https://bit.ly/2I0OVPh
Тепер ось поширюють неправдиве твердження, що маски не пропускають воду, а тому буцімто в них накопичується отруйний вуглекислий газ. Це неправда.

📌Про що йдеться

На відео невідомий чоловік наливає в хірургічну маску воду, потім демонструє, як вона в ній переливається, при цьому ані краплі не витікає. Посилаючись на невідомого професора, чоловік робить висновок, що «кисень не надходить до нас — йому немає ходу, а тому наші органи не отримують кисень. Проблема з головою, мізками, серцем. Так само вуглекислий газ, який ми видихаємо, не виходить із маски і ми знову його вдихаємо — у нас брак кисню».

📌Спростування

✔️Хірургічна маска для того й створена — щоб зупинити краплі слини хворої або потенційно хворої людини. Тому не дивно, що вона деякий час може утримувати воду, навіть якщо її в неї налити до країв. Така маска не захищає: від вірусів, бактерій та інших збудників, які переносяться повітрям.

✔️Насправді маски пропускають повітря — щоб переконатися в цьому достатньо дмухнути в тканину. Так само вони пропускають повітря в зворотньому напрямку. Крім того — як би щільно хірургічна маска не прилягала до обличчя, все одно залишиться щілина, крізь яку під маску також потрапляє повітря. Можливо не так ефективно, як це було би без неї, але цілком достатньо, щоб носій отримав необхідну кількість кисню.

✔️Тривале використання медичних масок може бути незручним. Однак це не призводить до інтоксикації CO2 або дефіциту кисню. Надягаючи медичну маску, переконайтеся, що вона правильно прилягає та достатньо щільна, щоб нормально дихати. Не використовуйте одноразову маску більше 4 годин https://bit.ly/3nVV7bBhttps://bit.ly/3j2SWiu

✔️Тести показали, що респіратори N95 мають значно нижчу повітропроникність та паропроникність, ніж хірургічні маски https://bit.ly/3mJ6ZMo Тому якщо їх тривалий час носити без перерви, вони потенційно можуть впливати на рівень кисню в організмі людини. Але не настільки критично, щоб становити загрозу життю чи здоров’ю. Особливо у здорових людей. Більш вільні хірургічні маски та тканинні маски не знижують рівень кисню в крові.

✔️Маски не можна носити дітям, які не досягли дворічного віку, або людям, які мають проблеми з диханням. Якщо ви здорові і нормально дихаєте, маска не знизить рівень кисню в крові https://stanford.io/3l7zrYh Для старших дітей важливо подбати про правильний розмір маски та одягати її коли неможливо дотримуватися дистанції https://bit.ly/3emS0Vv

✔️Сама тільки маска не захищає від інфікування. Ба більше — вона створює хибне відчуття безпеки https://bit.ly/2I0VOjB Тому крім маски слід дотримуватися фізичної дистанції та гігієни. Також важливо правильно одягати, носити та знімати захисну маску http://bit.ly/2IYk0jp

Tagged : /