Фейк про побудову лікарні в Китаї за 2 дні

Ну що, повелися на фейк про китайських «ударників праці», які за два дні побудували лікарню для хворих на коронавірус»? Змушені розчарувати — це хоч і солодка, але брехня.

Що сталося?

Низка українських ЗМІ повідомили, що в китайському місті Ухань 28 січня відкрили лікарню для заражених коронавірусом 2019 nCoV. І частково це правда. Далі — брехня: «Корпуси побудували за 48 годин і запустили в терміновому порядку», — йдеться в новинах телеканалу Еспресо, gazeta.ua та інших. Як доказ — фото сучасних скляних багатоповерхівок та відеорепортаж із місця події. Як не повірити?

Де собака заритий?

Українські журналісти посилаються на Daily Mail  та
The Telegraph. І ці джерела не брешуть. Ймовірно проблема в перекладі та його хибній інтерпретації.

Будівля на фото — регіональний медцентр Dabie Mountain. І він справді існує в тій самій провінції. Але в окрузі Хуанган. До того ж збудований раніше, лишалося тільки обладнати порожні приміщення. Що і було зроблено — за кілька днів для лікування пацієнтів впорядкували кілька корпусів. Це звісно немало, але погодьтеся — побудувати з нуля і обладнати готову лікарню — дещо різні поняття.

Що ж тоді будують?

Наразі в місті Ухань будують щонайменше дві імпровізовані лікарні для пацієнтів, заражених новим коронавірусом. Очікується, що лікарня Хуошеншань, площею 25000 квадратних метрів і місткістю від 700 до 1000 ліжок, буде введена в експлуатацію до третього лютого (вчора китайські медіа повідомили, що лікарню уже збудували). І це при тому, що ще 24 січня на будмайданчику була гола земля. Інша лікарня Лейшеншань (з більшою місткістю) запрацює п’ятого лютого.

Такі надшвидкі темпи стали можливим завдяки технології збірних конструкцій. Раніше її було застосовано 2003 року в Пекіні, коли за сім днів збудували медцентр для боротьби з атиповою пневмонією.  Як бачите — це значно простіші споруди, і близько не схожі на медцентр Dabie Mountain з космічними обрисами.

Ось мовлення наживо з будмайданчика, де споруджується одна з цих лікарень.
До речі, про коронавірус. Бачили нові фейки? Якщо так, то кидайте їх нам в коментарі або повідомлення.

Tagged : / / /