Фейк про снодійні маски

До України ці чутки ще не дійшли, але краще працювати на випередження. Як показує досвід, світові фейки прилітають до нас із запізненням у декілька тижнів.

В австралійському штаті Вікторія людей залякують новою злочинною схемою. Місцеві мешканці в своїх дописах у соцмережах стверджують, що грабіжники ходять «від хати до хати» і пропонують купити у них захисні маски для обличчя.

Щойно жертва міряє маску, а це обов’язкова умова, вона буцімто непритомніє. Фейкороби стверджують, що ці маски просякнуті снодійними хімікатами. І діють рівно стільки часу, скільки злочинцям потрібно, щоб «обчистити» помешкання.

Як доказ вони наводять «поліцейський бюлетень» в якому громадян нібито попереджають про нову аферу. Слідом за Австралією фейк поширився в Сінгапурі, Південній Африці та багатьох інших країнах. Проте це брехня — речник поліції Вікторії заявив, що правоохоронні органи не видавали ніяких бюлетенів.

Згодом це ж підтвердили і в поліції Сінгапуру. «Нам невідомо про такі випадки. Закликаємо громадськість не поширювати необґрунтовану інформацію, яка може спричинити паніку серед людей. Наша відповідь буде жорсткою до тих, хто свідомо поширює фейки» https://bit.ly/2Oeir3D

Tagged : / /