Фейк про те, що діти, які бояться захворіти на коронавірус, можуть не ходити до садка чи школи

Стрічки новин майорять заголовками: “Діти, які бояться захворіти на коронавірус, можуть не ходити до школи”. Ці слова приписують Сергію Шкарлету, який тимчасово виконує обов’язки міністра освіти та науки.

🚫Але він цього не казав. Діти не можуть нехтувати навчанням, якщо вони або їхні батьки бояться заразитися COVID-19❗️

📌Маніпулятивну новину поширило видання Волинь Post, низка сайтів-сміттярок і освітніх груп у соцмережах. Заяву вони, звісно, взяли не зі стелі — посилаються на етер телеканалу Україна 24 від 12 серпня цього року.

✔️Шкарлет дійсно був на цьому етері в програмі Сьогодні ввечері. Але про офіційний дозвіл на прогулювання школи не йшлося. Ба більше — розмова була про дитячі садки. Слухайте першоджерело https://bit.ly/3g06lGB

📍Ведучий як приклад навів ситуацію, коли дитина не ходить у дитячий садок місяць чи два, оскільки боїться «ковіду». І запитав, чи передбачена в такому разі заборона на штрафи чи відрахування.

📌На що «тимчасовий» міністр відповів:

👉«Ми дуже лояльно до цього ставимося, тому що це особливий рік. І я думаю, що будь-які заборони в цьому випадку не повинні діяти. Враховуючи, що це право батьків пускати чи не пускати дитину в разі певної застороги до дитсадка, ніякі санкції в цьому випадку застосовуватися не будуть».

🤷‍♀️Діалог сприймається дещо плутано, оскільки ведучий каже про одну заборону, а Шкарлет відповідає про іншу. Але з контексту однозначно зрозуміло — він має на увазі, що відраховувати або накладати штрафи буде заборонено. Проте це лише його особиста думка, інформація не підтверджена міністерством.

❗️У кожному разі це не означає, що в міністерстві закликають батьків не пускати дітей до школи через страх вірусу. Йдеться про лояльне ставлення до тих, хто на це таки не наважиться. І знову ж таки — розмова була про садочки.

✔️За правилами, у разі, якщо регіон перебуває в «зеленій зоні», діти повинні навчатися очно. Дистанційне навчання передбачене лише в «червоній» зоні https://bit.ly/2PXn0jJhttps://bit.ly/3h9S23K

👉Щодо садків, Шкарлет розмірковує над тим, аби надіслати місцевим адміністраціям листи з проханням поставитися до кожної ситуації з розумінням. «Правила є правила, але рік особливий. І в цьому особливому році і батьки, і діти мають право вибору. Нам все одно доведеться навчитися жити з цим ковідом», — сказав він.

📌Хай там як, якщо такий документ і з’явиться, він матиме тільки рекомендаційний характер.