Фейк про те, що люди інфікуються Covid 19, коли роблять тести

Ви чули цю нісенітницю: Не робіть тести – вони заражені! Насправді ні. Але такі коментарі та пости починають ставати трендом. І хоча спочатку це було просто смішно, але пишуть їх реальні люди. Наприклад, цей коментар написала людина, яка працює в управлінні соціального захисту в одному з районів Закарпатської області. І ця людина не поодинока.
Зрозуміло, що лише одне тестування не допомагає у боротьбі з вірусом. Однак завдяки йому можна швидко виявляти хворих та ізолювати їх, аби вони не передали вірус іншим.
Це видно на прикладі Південної Кореї, де щодня на коронавірус тестували 15-20 тис. людей. https://bbc.in/39SB1Xu Загалом там зробили майже півмільйона тестів. Ці та інші заходи допомогли тому, що тепер кількість активних інфікованих в країні зменшується. https://bit.ly/2VehThd Ще одним рекордсменом за кількістю тестувань є Німеччина, де летальність від коронавірусу приблизно на тому ж рівнці, що і в Південній Кореї. Але теж один із найнижчих показників у світі.
Станом на 9 квітня летальність (співвідношення кількості інфікованих до кількості смертей від коронавірусу) у Німеччині становить 2,07%, а в Південній Кореї – 1,95%.
Також зіграла роль оперативна реакція на можливе поширення вірусу.
Також оперативне тестування дозволяє швидше виявити інфікованих, а ті в свою чергу, зможуть самоізолюватись і не поширювати вірус. У США, де впродовж останніх днів спостерігається найбільша кількість хворих, нещодавно розробили тести, які дозволяють визначити результат всього за 5 хвилин.
У Львові, наприклад, тестують працівників сфери обслуговування – водіїв громадського транспорту, працівників служб доставки, ринків тощо. Завдяки цьому виявили хворих на COVID-19. Уявляєте, скількох людей вони могли б заразити, якби їх вчасно не знайшли?
По-друге, тестування допомагає побачити реальну картину захворюваності та летальності, а тому органи влади можуть приймати рішення на основі цих даних. Те, що зі збільшенням тестування збільшується кількість хворих, не означає зараження їх під час текстів, а лише збільшення виявлених випадків. Вже відомо, що носії вірусу можуть не мати симптомів. 
І для особливо недовірливих! Для того, щоб не вірити у подібні твердження, потрібно знати, як проводять тестування на коронавірус. Медичні працівники відбирають мазок із задньої стінки глотки та носа спеціальними стерильними паличками. На цьому контакт людини з тестуванням закінчується, а відібраний матеріал відправляють в лабораторію.
Щодо експрес-тестів, то для них беруть венозну або капілярну кров знову ж таки спеціальними стерильними засобами.  Тому говорити про заразність тестів безглуздо. Не існує жодних доказів цієї теорії!
Дякуємо команді Наші гроші. Львів за підготовку матеріалу.
Tagged : / / /