Фейк про те, що перекис водню лікує коронавірус

Виявляється, досі по різних телеканалах ходять горе-лікарі і розказують небезпечний фейк, що треба пити перекис водню. І для профілактики пити, і при коронавірусі особливо. Ні, не треба, бо це оксидант – так і до онкології недалеко.

Насправді, є дослідження, які говорять про те, що перекис водню можна використовувати як дезінфікуючий засіб, але дуже обережно і ЛИШЕ як засіб для чищення поверхонь у домі. 


Проте, випадкове ковтання невеликої кількості побутового 3% перекису водню зазвичай викликає незначні симптоми, такі як здуття живота, легкий біль у шлунку та в деяких випадках блювоту.
Однак прийом більших кількостей або більша концентрація перекису водню може спричинити виразки та опіки у роті, горлі та шлунку. У важких випадках, перекис може спричинити проблеми з диханням, непритомність і навіть смерть.  

Тезу про цілющі властивості від усіх недуг просував професор Неумивакін. По-перше, він не міг говорити про COVID 19, бо помер ще у 2018 році. Тому ті відео, які просувають як його поради при коронавірусі, – фейкові. По-друге, цей професор, окрім вивчення надання медичної допомоги космонавтам, просував псевдонауковий езотеричний напрямок біоенергоінформатики, а також був народним цілителем і лікував перкосм водню і содою. На одному із відео, яке ви нам надіслали, жінка зазначає, що пила перекис і у неї почалася печія. На цю тезу професор каже, зменшити концентрацію або трішки зробити перерву.

Саме після десятків псевдонаукових відео, де Неумивакін говорить про те, що треба пити перекис, деякі люди його вживати і щиро вірять, що він допоможе покращити здоров’я, ввівши зайвий кисень у ваш організм. Фактично, виробництво перекису водню раковими клітинами в організмі, як відомо, посилює запалення та прискорює прогресування хвороби
Більше того, лікарі попереджають, що пиття перекису водню може спричинити низку неприємних побічних ефектів, деякі з яких у деяких випадках можуть бути смертельними.

Також є дані, що перекис водню відіграє важливу роль у розвитку раку. Експериментальні дані показали, що ракові клітини виробляють велику кількість перекису водню. Збільшення клітинного рівня цієї речовини пов’язана з декількома ключовими змінами раку, включаючи зміни ДНК (це до тези тих, хто розповідає, що от перекис водню виробляється клітинами для здоров’я організму).

Отож, немає жодних доказів ефективності перекису водню у лікуванні та профілактиці коронавірусу. Пиття перекису може викликати опіки та ураження внутрішніх органів. Не слухайте горе-лікарів і будьте обережні із альтернативними та народними методами.

Tagged : / / /