Фейк про те, що У ВООЗ закликали країни більше не вводити карантин

❗️Якщо коротко: головна епідеміологиня Всесвітньої організації охорони здоров’я Марія Ван Керкгов сподівається, що країнам більше не доведеться впроваджувати тотальні обмеження (national lockdowns) у зв’язку з пандемією коронавірусу. Натомість вона пропонує застосовувати адаптивний карантин (localised measure).

👉Далі — докладніше

Ніколи такого не було і ось знову. Низка українських видань зганьбилися поширенням неправдивої інформації. Стрічки новин буквально кишать сумнівними заголовками: «У ВООЗ закликали країни більше не вводити карантин».

🤷‍♀️Проте жодне з цих ЗМІ не наводить першоджерела. Не дивно, що читачі нас буквально засипали проханнями перевірити такі твердження. Ми це зробили, про що і звітуємо — це звичайнісінький фейк.

✔️В організації не робили схожих заяв. Йдеться радше про те, аби діяти помірковано — з огляду на ситуацію, яка склалася в тій чи іншій країні. Проте це анітрохи не виправдовує журналістів, які про це написали. Хочете знати більше — читайте текст до кінця.

📌Звідки у фейка ноги ростуть?

На «дошку ганьби» потрапили десятки відомих і не дуже видань: УНІАН, Кореспондент, gazeta.ua, Главком, radiotrek.rv.ua, Високий Замок і багато-багато інших. Усі як один посилаються на російський сайт-сміттярку МедикФорум, який в свою чергу не вказує жодних прямих посилань. Звідки тоді до нього така сліпа довіра?🤦‍♀️

Особливо приємно, що користувачі соцмереж, на відміну від журналістів, не вірять на слово. Деякі з них навіть кинулися самостійно з’ясовувати, звідки в цих новин ростуть ноги🦶 Їхній вердикт — це брехня з російськими «вухами» https://bit.ly/2Q0JX5lhttps://bit.ly/2PZ85pc Почасти вони праві, але їхні аргументи недостатньо переконливі.

📌Роз’яснення

✔️Правда в тім, що головна епідеміологиня ВООЗ Марія Ван Керкгов дійсно застерігала уряди країн від повсюдних обмежень у зв’язку з панедемією COVID-19. Ще першого серпня вона про це заявила в ексклюзивному інтерв’ю британському виданню The Telegraph — мовляв, це матиме згубні наслідки для суспільства та економіки https://bit.ly/317Y2Vi

📍Щоправда в прямій цитаті це прозвучало дещо інакше: «Ми сподіваємось, що країнам не доведеться знову впроваджувати національні обмеження (national lockdowns)».

❗️Хай там як, вона не казала, що карантин взагалі не потрібен. За її словами, замість цього слід використовувати «локальні» заходи для стримування поширення коронавірусу. В Україні це заведено називати «адаптивним карантином».

👉«Тотальні обмеження (lockdowns) — це не те, що рекомендує ВООЗ. Але цей «сокирний» інструмент був потрібен для виграшу часу в підготовці системи охорони здоров’я до напливу хворих», — сказала Керкгов.

Вона сподівається, що країнам більше не доведеться вдаватися до таких жорстких заходів. Натомість вона бачить інші інструменти, які можуть зупинити інфекцію — широкомасштабне тестування, оснащення лікарень, фізичне дистанціювання та носіння масок для обличчя. Тільки все це разом може спрацювати.

Епідеміологиня також поскаржилася, що її слова неодноразово спотворювали журналісти. Наприклад, їй приписали заяву, мовляв, безсимптомні носії коронавірусу взагалі не заразні. Цей фейк ми раніше спростовували https://bit.ly/2Q1KeF8