Фейк про те, що в мішках із трупами немає тіл

На сьогодні в світі щонайменше 15 мільйонів людей були інфіковані новим коронавірусом, з них понад 616 тисяч померли. Але все одно досі знаходяться ті, хто поширюють фейки, мовляв, пандемія COVID-19 — інсценована.

Чого вже тільки не вигадували — і змова світового уряду, і рука масонів, і всюдисущий Білл Ґейтс із чіпами та 5G вежами… Цього разу фейкороби маніпулюють фотографіями порожніх мішків для трупів (дивіться фото в коментах). Мовляв, влада хоче задурити народу голови — от і видає «мертві душі» за жертв коронавірусу.

Але це брехня. Світлини справжні, проте твердження хибне — знімок зробили на акції протесту в США. Порожні мішки — це муляж, за допомогою якого мітингарі хотіли показати чиновникам, що їхні протиепідеміологічні дії малоефективні.

Про що йдеться

У соцмережах поширюють фотографію, на якій зображені десятки мішків для мертвих тіл посеред вулиці. Поруч із ними — м’які іграшки і портрети людей. Але от халепа — неподалік іде пані, в руці якої один із таких «пакунків». І це буцімто свідчить про те, що пандемія — фальшива, оскільки жінка не могла втримати однією рукою таку вагу.

«Сильні люди, ці медичні працівники для Covid 19 … вони переносять трупи однією рукою», — пишуть автори публікації, якою поділилися сотні читачів.
Наразі до цього допису прикріплене попередження: «Неправдива інформація. Перевірено незалежними контролерами фактів».

В інших інтерпретаціях це фото видавали як свідчення того, що пандемія коронавірусу інсценована. Нібито чиновники зумисно розклали на вулицях порожні пакети для трупів, аби створити ілюзію масових смертей від коронавірусу. Загалом ці фейкові повідомлення поширили тисячі людей з усього світу.

😎Спростування

Зворотний пошук зображення в Google показав цю світлину в іспанській статті, опублікованій 28 травня 2020 року. Автор фотографії Cristóbal Herrera. «Активісти проводять символічні похорони на знак протесту проти послаблення карантину у Флориді», — йдеться в підписі. 

За ключовими словами «Cristóbal Herrera Florida» Google відшукав оригінальну фотографію на веб-сайті European Pressphoto Agency. Вона датована 27 травня і зроблена в парку Смолоскип Дружби в Маямі (штат Флорида, США).

У підписі до неї зазначено майже те ж саме, що й в іспанському виданні: «Активіст несе торби, які символізують мертві тіла під час символічного похорону на знак протесту проти відновлення економіки без полегшення коронавірусу».

Схожі акції також пройшли в кількох інших містах — «щоб вшанувати життя, втрачені через COVID-19, та притягнути до відповідальності губернатора Флориди Ron DeSantis та президента США Дональда Трампа — за їхню бездіяльність у вирішення кризи системи охорони здоров’я».

Як бачите, не треба мати хитромудрі навички, аби з’ясувати всю правду. Достатньо критично мислити і ставити під сумнів будь-які публікації за найменшої підозри. А далі — вперед за пошуками першоджерел.