Фейк: Розсилка про вертольоти, які розпилюватимуть дезінфектор

Нова хвиля фейка з класичною структурою.

«Я хочу повідомити вам» – ти взагалі хто? Хто ця людина, яка хоче щось повідомити? Нема відповіді. Якщо немає автора – такій інформації вірити не варто.

«…що сьогодні о 23:00» – це повідомлення ми отримали і вчора і сьогодні. То коли конкертно? Такі повідомлення стають циклічними фейками і виникають в різний час. Якщо немає конкретної дати у повідомленні – такій інформації вірити не варто.

«…які запустять вертольоти, які запустять ліки для дезінфекції» – що? Хто запустить? Де запустять? Звідки інформація? Немає конкретики і вказівки на дежрело – подібній інформації довіряти не варто. Якщо раптом хтось повірив – одразу потрібно йти на офіційні сайти Кабміну і/або Міністерств.

«…це означає, що ви повинні мати всі вікна закриті на ніч» – як вам формулювання? Ми так не говоримо. Коли потрібно, щоб вікна були закриті, що в українській, що в російській мовах кажуть: «закрити вікна». Таке формулювання притаманне англійській і відповідно гугл-транслейту.

Ну і далі класично: інформуйте всіх, «щоб нехай знають».

Тут немає жодного факту, повідомлення, яке б’є на сполох і наганяє паніку. Будь ласка, не поширюйте такі нісенітниці, а краще читайте По той бік новин. Бачите фейк – надсилайте нам.