Фейк: розсилка у вайбері про опромінення планети – Вимкніть усі телефони

Сідаємо зручненько, пристібаємо паски, стартуємо просто зараз! Цього разу про космічне опромінення коронавірусу та астронавтів на карантині.

Фейк космічного масштабу! В батьківських чатиках закликають вимкнути навколо себе всі ґаджети, оскільки вони можуть зламатися або зашкодити здоров’ю. «У зв’язку з епідемією, NASA опромінюватиме планету. Прохання вимкнути телефони, комп’ютери і все інше», — йдеться в повідомленнях. В аудіо-повідомленнях все ще гірше – там називають NASA світовою секретною службою.

Сприймати серйозно цей фейк ми не можемо. Хоча й знаємо, що обов’язково знайдуться люди, які в нього щиро повірять (нам більше 20 разів за сьогодні скинули цю нісенітницю в аудіо і текстових форматах з різних куточків країни). Їм ми нагадаємо наше нещодавнє застереження — надзвичайні твердження вимагають надзвичайних доказів https://bit.ly/2WBEExT А також укотре порадимо звертатися до першоджерел. В цьому випадку — це офіційний сайт аерокосмічного агентства https://www.nasa.gov/ Як бачите, на ньому немає жодної згадки про опромінення планети, яке ніби-то має вбити коронавірус.

Хоча NASA таки опромінює планету. Наприклад, коли досліджує кліматичні зміни https://icesat-2.gsfc.nasa.gov/ або ж банально визначає ваше місцезнаходження через технологію GPS. Але це, як ви розумієте, геть не стосується епідемії і не може безпосередньо їй зарадити.

Із загрозою нового коронавірусу в NASA борються до банального просто — як і решта людей запроваджують карантин, самоізолюються, працюють дистанційно. «Технології дозволяють нам працювати віддалено. Але там, де це неможливо і потрібна безпосередня присутність, нам доведеться призупинити роботу», — каже адміністратор NASA Джим Брайденстайн https://go.nasa.gov/3agkA8f

За його словами, всі сили агенції будуть спрямовані на підтримку критично важливих місій: Rover Perseverance Rover і Mars Helicopter, а також інфраструктури і забезпечення нацбезпеки. Вирішується, як бути з тими, чия робота зосереджена в Каліфорнії, зокрема в лабораторії реактивного руху в Пасадені. Адже в цьому штаті усім 40 мільйонам мешканцям наказано лишатися вдома https://cnn.it/2J6AWV2

Триває робота, пов’язана з підтримкою роботи МКС. Контролери польотів працюють в Центрі управління місіями в космічному центрі імені Джонсона в Г’юстоні. На початку березня там запровадили заходи, щоб убезпечити команду від зараження.

Вживають заходів, аби запобігти перенесенню хвороби на МКС. Екіпаж має перебувати протягом двох тижнів до запуску на карантині. Цей процес гарантує, що астронавти не захворіють або не перенесуть грип чи застуду, коли потрапляють на космічну станцію. Цей процес називається «стабілізацією здоров’я».

NASA тимчасово призупинить виробництво та тестування апаратури Space Launch System та Orion. Усе обладнання переведуть у безпечний стан, аж поки робота не зможе відновитися. З персоналу залишаться тільки ті, хто потрібен для захисту життєдіяльності та критичної інфраструктури. Всі поїздки будуть призупинені https://go.nasa.gov/3afqHtr