Фейк: розсилка у вайбері про штрафи та арешт за пересилку інформації про коронавірус у месенджерах

От їй-богу, краще б люди так перевіряли інформацію, як пересилають у вайбері всілякі фейкові повідомлення, які не мають до України жодного відношення.

«Избегайте говорить конфиденциальную информацию своим друзьям и родственникам. Расскажите своим детям и будьте очень осторожны! Очень важно передать это сообщение СЕГОДНЯ» – ага, і всі ринулися ділитися, поки ми його не спростували на По той бік новин.

Але ми уже це зробили, ділимося з вами і чітко заявляємо: це фейк. Цей «лист щастя» розсилали ще у 2017 році в північних сусідів, а потім ще кількома хвилями. От тепер дойшло до нас.

Нікого не насторожило незрозуміле «МРП» – що це взагалі за покемон?

Хто така Ярова? Ви хоча б раз чули в Україні про депутата Верховної Ради Ярову і якийсь з її законів? Звісно, ні. Бо Ярова – це депутат Держдуми РФ. «Закони Ярової-Озерова» – це російські закони, прийняті ще в липні 2016 року і декларовані їх авторами як такі, що мають антитерористичну спрямованість. Насправді, закони фактично обмежили права людини, оскільки ввели низку додаткових причин для заборони на виїзд і в’їзд, підвищили термін зберігання операторами мобільного зв’язку повідомлень та голосової інформації, надали дозвіл слідчим отримувати інформацію з електронного листування, ввели додаткові причини для кримінальної відповідальності за недонесення інформації і ще багато чого іншого.

А оце МРП – це «Месячный расчётный показатель», якого у нас немає. В нашому законодавстві керують категорією «неоподаткованого мінімуму».

«Все устройства подключены к ведомственным системам федерального правительства и правительства CDMX» – в Україні немає федерального уряду! А до чого тут взагалі CDMX? Це сайт міської адміністрації Мехіко. https://www.cdmx.gob.mx/

«Мониторинг Twitter. Мониторинг Facebook. Мониторинг Все социальные сети и форумы.” – ага, посадять кілька мільярдів людей, щоб це все моніторили, а потім ще кілька мільярдів людей для того, щоб моніторити за тими, хто моніторить. Люди, серйозно?

Потім ще 10 разів повторюють, щоб були обережними, уважними, обов’язково переслали це повідомлення саме сьогодні. Одна і та ж схема у всіх масових розсилках-фейках.

Хто автор цього шедевру? Невідомо. Звідки взяли цю інформацію? Невідомо. Мінімальні питання – і ви вберегли себе і своїх рідних від ще одного російського фейка.

І чесне слово, краще б ви так інформацію перевіряли, як пересилаєте маячню один одному.