Наша пісня гарна, нова, починаймо її знову. Аби з деяких фейків можна було виробляти енергію — її вистачило б на цілу країну. Мова про циклічну аферу, яку знову почали активно рекламувати в соцмережах. Українцям пропонують пройти «опитування», за яке обіцяють 16500 гривень. Це брехня і шахрайство.
Щоразу цю оборудку просувають з різних сторінок. Щойно наберуть певну кількість переглядів – сторінку «вбивають». Інколи з нею справляється сам фейсбук, який розпізнає її як шахрайську та блокує. Раніше це були Media For та Click Cup, які вели на один і той самий сайт. Цьогораз — News.Day. Не шукайте — їх вже немає. Але, відчуваємо, вони ще не раз з’являться, під новим ім’ям.
Дивіться, як вони “співають”: «Великі світові бренди виступають спонсорами в програмі лояльності соціальних опитувань на споживчому ринку. З сьогоднішнього дня кожен житель країни може взяти участь в цьому опитуванні з гарантованою виплатою у розмірі від 16500 гривень», — йдеться в рекламі. У жовтні минулого року обіцяли усього десять https://bit.ly/2IVJTQQ Що ж ви хочете — в країні інфляція.
Раніше аферисти для солідності прикривалися відфотошопленими портретами телеведучого Дмитра Комарова, президента Зеленського, який ніби-то і підписав указ про таку виплату, та його дружини Олени. Фото були стилізовані під ефір каналу «112».
Тепер немає і цього — суха картинка банкомата, якому анонімна рука «згодовує» готівку. Єдина хитрість — у передпоказі до лінку відображається адреса сайта телеканалу «Інтер». Проте, якщо перейти за посиланням, потрапляєш на геть інший сайт — махлярський. Там пропонують відповісти на кілька питань. Далі треба перерахувати 155 гривень, а вже потім отримати винагороду в десятки тисяч гривень. Нема дурних!
Наполегливо радимо не брати участь у цьому або будь-якому іншому опитуванні чи розіграші, де просять наперед надіслати певну суму завдатку, передати особисті дані абощо. На сторінку або користувача, який це поширює — скаржтеся. Для цього натисніть поруч із назвою/іменем на три крапки, оберіть «Надіслати запит на підтримку або скаргу на допис», вкажіть відповідний параметр.
Експерт «Лабораторії цифрової безпеки» Вадим Гудима каже, що аферисти вже давно користуються таким типом махлярства, але раніше воно було більш поширене в електронних листах.
«Це соціальна інженерія. Раніше подібні історії стосувалися, приміром, «нігерійського принца», який пропонував отримати мільйони доларів, але перед тип перерахувати йому тисячу. Або ж, щоб отримати по програмі лояльності знижки, треба перерахувати сто гривень. Це спроба заманити раптовим багатством, яке чекає за рогом, щоб користувачі віддали невеликі у порівнянні гроші. Нічого нового у цьому немає, але змінився канал донесення повідомлень», — каже Гудима https://bit.ly/2Qk7Bug