Фейк: Шахраї запустили фейк про “головного фармацевта” Крістіну Сомову і пенсіонерів як відпрацьований матеріал

Це не просто лютий фейк, щоб посіяти розбрат і паніку, а ще й зухвалий лохотрон з продажем «фуфломіцина». Шахраї інсценували скандал про жадібного фармацевта, який «зажав» від пенсіонерів «рятівні» ліки. Але «знайшлися» шляхетні чиновники, що поставили скупердяя на місце і повернули нужденним чудодійний препарат. Ще й з шаленою знижкою — «мерщій замовляйте!» (НІТ! Нігті гризти навіть корисніше)

Не дивно, що досі ніхто не викрив цю махінацію. Фейкороби постаралися на славу — вигадали не тільки подію і людей, а й навіть цілий департамент міністерства охорони здоров’я. Головному фармацевту України Христині Сомовій (якої не існує в природі, як і її посади) приписують зневажливу фразу про пенсіонерів. Мовляв, немає сенсу витрачати на них гроші. Щоб зупинити хвилю обурення, яку вона спричинила, ми ставимо крапку в цій зухвалій брехні. Коли наступного разу хтось вам розказуватиме про цю Сомову, просто залиште їм посилання на наше

Роз’яснення

На російських сайтах і в соцмережах запустили широкомасштабну брехню. Спочатку вигадали бота — Христину Сомову і «призначили» її на неіснуючу посаду в неіснуючий «департамент фармацевтики» при міністерстві. На одному сайті «вона» представлена головним фармацевтом України, на іншому — його заступником. Нікого не бентежить, що в структурному підрозділі МОЗ немає такого департамента. А що такого? Хто перевірятиме? МИ! — https://bit.ly/2IQ94nV

Далі від імені бота створюють імітацію фейсбук-допису — насправді, дуже паршиву імітацію, бо шрифт у фейсбуці інший, міжрядкові інтервали менші, але кого це цікавить. Допис емоційний, в якому з лютою ненавистю пишуть про пенсіонерів, які «і так скоро помруть, а тому марно витрачати гроші на ліки для них». Оскільки перевірити справжність сторінки нескладно, фейкороби просто заскрінили пост і вже цю картинку почали розганяти. З ключовою приміткою: «Після оприлюднення, вона видалила свій аккаунт у Фейсбуці. Але у нас лишився скріншот її запису, який ми демонструємо». Шукай вітра в полі.

Фейк із легкістю перекочував в український сегмент інтернета. Наші люди, ласі до «зради» — рознесли «дезу», як гарячі пиріжки. А тут вже і друга порція підоспіла — шахраї поширюють фейкову стенограму (ну бо як таке відео підробиш?) програми телеканала 1+1 «Право на владу». В ній вигадані гості студії дискутують про негідну поведінку міфічної Сомової, яку разом із усім вигаданим департаментом звільнено.

Для солідності цитати ілюструють фотографіями спікерів. Але, от засада, на них геть інші люди! Гаразд, горезвісна ведуча Наталка Мосійчук і очільник Інституту Серця Борис Тодуров — справжні. Проте фото екс-очільника МОЗ Олега Мусія підписане як Кірілл Уткін, «головний фармацевт України» (на інших сайтах — «головний кардіолог»). Борець із корупцією Віталій Шабунін — як Сєрґєй Давидов, голова правління неіснуючої в Україні аптечної мережі «Фармсток».

Борису Тодурову приписали слова, які він ніколи не казав. Ні на програмі, ні будь-де — мовляв, у нього є домовленість з МОЗ про закупівлю «унікального препарата (читай — фуфломіцина), розробленого його інститутом, який здатен повністю оздоровити сердцево-судинну систему людини». Насправді серед лікарських засобів немає такого препарата https://bit.ly/2IQUxZh Це пустушка, яка в кращому разі не лікує, а в гіршому — шкодить здоров’ю. МОЗ просить повідомити про ймовірний фальсифікат за формою Держлікслужби: https://bit.ly/2XxVbEM

Для створення фейка Тодурова обрали не випадково. У нього був конфлікт із колишньою очільницею МОЗ Уляною Супрун https://bit.ly/2w3h1nf І тепер, мовляв, у нього нова домовленість з новим керівництвом міністерства. Знайома схема: напівправду розбавляють брехнею і додають авторитетності — відтак створюється ілюзія чесності.

Для чого це все?

В кінці вигаданої стенограми є форма для замовлення «фуфломіцина» — «усього за 69 гривень, тоді як ринкова ціна — 17 тисяч!» Таким чином російські фейкороби вбивають одразу три зайці — сіють ворожнечу серед українців, підвищують рівень ненависті до влади і їм же втюхують фейковий препарат.

Tagged : / / /