Фейк: Штраф за перебування дітей на вулиці під час карантину

Новий шалений спам пішов у вайберівських чатиках і групах у фб.

Ні, діти можуть виходити на вулицю, так само як і дорослі. Переслане повідомлення – нісенітниця.

Гляньте, як викривили інформацію і запустили фейк.

Сьогодні Верховна Рада проголосувала законопроекти щодо боротьби із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території України. Дмитро Разумков уже підписав їх. https://bit.ly/2UafyDs

В законопроектах наразі не йдеться про дітей взагалі.

А йдеться про те, що вводиться адміністративна (штрафи) та кримінальна (позбавлення волі) відповідальність за порушення правил карантину.

Наприклад, якщо людина, яка потенційно інфікована коронавірусом і перебуває у місці обсервації, вирішить самовільно його покинути, то їй доведеться заплатити штраф 17-32 тисячі гривень.

Якщо це зробить посадова особа (ой, згадуємо тут Скалецьку – жарт) – то тоді штраф становить 34-170 тисяч гривень. Це про порушення правил карантину.

А ось ці 1700-5100, які згадують у вайберівській розсилці. Забрали по одному нулику від суми, додали неіснуючих статей невідомо якого закону і «Бережіть себе та дітей». Фейк готовий.

А насправді, штрафом у розмірі 17-51 тисяч гривень (17 000 – 51 000 – заберіть по нулику від кожного числа і отримаєте вашу розсилку) або арештом, обмеженням чи позбавленням волі караються люди, які порушать санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Наприклад, якщо ви когось цілеспрямовано вирішите інфікувати – то підпадаєте під дію цієї статті.

Ознайомитися із законопроектами можна тут https://bit.ly/2U958UE
А із законом «Про захист населення від інфекційних хвороб» тут https://bit.ly/39UhkiG

В одній із версій повідомлень вказується як джерело Патрульна поліція Києва. Так от: ні на сайті Патрульної поліції, ні у соцмережах Нацполіції, ні на сайті МВС (це називається офіційні джерела інформації) – жодних таких повідомлень немає. А от повідомлення щодо відповідальності за поширення неправдивих чуток є. https://bit.ly/3bfdpxp

Дякуємо усім, хто оперативно надіслав це повідомлення нам (за годину понад 50 повідомлень), а також усім, хто одразу почав писати «Де джерело?» і «Звідки інформація?». Ви просто дієте у двох напрямках одразу! Разом переборемо це нашестя фейків!

Tagged : / / /