Фейк: Швеція відмовилася від боротьби з коронавірусом

Якась масова істерія навколо фейка про Швецію.

Вдумайтеся: пробрехеньку поширили понад 253 тисячі користувачів (якщо вірити лічильнику фб на сайті), а переглянуло понад півтора мільйона людей. Опублікував цей фейк інформаційно-аналітичний портал громадської організації «За права людини», що зареєстрованан в Азербайджані.

На сайті Агенства охорони здоров’я Швеції, де зібрано усі оновлення, поради, пояснення у різних формах про роботу країни під час пандемії коронавірусу, чітко вказано: «Орган громадського здоров’я уважно стежить за подіями. Ми проводимо мікробіологічні аналізи, оцінюючи ризики та те, як розвивається спалах. Ми систематично працюємо, щоб запобігти поширенню інфекції в суспільстві. За допомогою різних заходів ми можемо затримати поширення інфекції та зменшити кількість хворих одночасно». Ось це чітка позиція Швеції щодо коронавірусу. Деталі тут https://bit.ly/2WpsKXU

У Швеції так само введено home office, зменшено кількість потягів, страшим людям рекомендують взагалі не виходити з дому, а для доставки продуктів користуватися інтернет-сервісами або послугами соціальних бригад, які з’являються по всій країні.
А тепер перейдемо до самої фейкової публікації.

По-перше, прем’єр-міністр нічого подібного не говорив. Шведська преса про це не знає, а на сайті Уряду ніяких подібних заяв чи позицій немає. Ще 3 березня відбулася прес-конференція, де Пресм’єр-міністр представив Урядову кризову команду у боротьбі з коронавірусом. Леффен заявив журналістам, що скасував офіційний візит до графіку Південної Африки і додав, що найкраще, що люди можуть зробити, – це бути в курсі та дотримуватися порад чиновників охорони здоров’я. https://t.sr.se/2U3cnPa 17 березня школи та університети Швеції перейшли на дистанційне навчання.

В той час, коли автори фейку брешуть, що «Шведские ученые утверждают, вопреки мнению своих коллег из других стран, что коронавирус… безопасен! Мол, среди заразившихся уровень смертности всего 2 процента», Швеція обмежила в’їзд іноземців в країну. Для шведів, які хочуть повернутися з-за кордону, ввела спеціальні списки для реєстрації (і відповідної подальшої роботи із тими, хто повернувся). https://bit.ly/2UmzaV1 https://bit.ly/2J19Rmb До 14 квітня жодні відрядження за кордон не надаються. Відбувається просвітницька кампанія, на сайтах усіх установ та навчальних закладів розміщені поради та рекомендації щодо коронавірусу.

У брехливій статті, яка розміщена 17 березня вказано, що кількість інфіковавних «превысило отметку в 1000 человек». Насправді, цю відмітку Швеція уже давно перейшла. Станом на сьогодні виявлено уже 1479 випадків. Але це маніпулятивне твердження «перейшла відмітку в 1000 людей», як і «вертольоти, що розпилюють дезінфектори сьогодні» буде «заходити» аудиторії постійно.

І наостанок. У статті вказується про спортсменку Йоанна Солтысяк, яку ми спочатку не могли знайти, бо у брехдливій публікації неправильно написали її прізвище – Солтыщяк. Ні у фб, ні в інстаграмі тріатлоністки нічого подібного немає.

Якщо ви сумніваєтеся, чи вірити якійсь інформації – надсилайте її нам. Ми перевіримо. Бачите якісь фейки – теж надсилайте нам: ми перевіримо і розкажемо про них нашим читачам.