Фейк: у США завищують смертність від COVID-19

В англомовному Facebook тисячі людей поширили твердження, що американські центри з контролю та профілактики захворювань брехали про кількість смертей, спричинених COVID-19. Мовляв, смерті від пневмонії та грипу медики списували на коронавірус.

Це брехня. Національний центр статистики охорони здоров’я CDC (NCHS) фіксує лише тих, хто загинув від COVID-19. «Ми не поєднуємо випадки смерті від пневмонії зі смертельними випадками від COVID-19», — запевнив начальник відділу статистики смертності NCHS Боб Андерсон у коментарі AFP https://bit.ly/2ZdCcyA

Він уточнив, що хоча люди можуть померти від пневмонії, яку вони розвинули через COVID-19, і обидві хвороби будуть відмічені у свідоцтві про смерть, причина смерті буде зарахована тільки одна — COVID-19.

За словами Андерсона, багато різних інфекцій можуть спричинити пневмонію. Пацієнти можуть мати одночасно і COVID-19, і грип, але про грип часто не повідомляють в свідоцтві про смерть.

Смертність від пневмонії та грипу включена до попередніх підсумків, оскільки ці захворювання можуть викликати подібні до COVID-19 симптоми, і агентство відстежує всі три показники для оцінки повноти даних про смертність від COVID-19 https://bit.ly/2OebYFG

Водночас CDC визнає, що є проблема із затримкою надходження даних. «Кількість смертних випадків за попередні тижні постійно переглядається і може збільшуватися або зменшуватися, оскільки NCHS отримує нові та оновлені дані свідоцтва про смерть».

Андерсон підкреслив, що потрібен час для опрацювання свідоцтв про смерть.  «Деякі штати насправді дуже повільно надсилають нам дані, тому, хоча ми за середньою тривалістю затримуємося на два тижні від дати смерті, деяким штатам може знадобитися до восьми тижнів, щоб надіслати нам дані зі свідоцтв про смерть».

Tagged : / / /