Як деякі українські лікарі організовують цілі прес-конференції, щоб просунути свої препарати
Отож, з‘явилася новина-блискавка: українські світила медицини знайшли (насправді, ні) препарат, який допомагає профілактиці коронавірусу. Вгадайте, що проштовхують? Декасан. Препарат, який використовують при всьому і який не має яскраво вираженої доказової ефективності. Ось тут про нього писав MED GOblin http://bit.ly/2WgkmK7
Вчені ніби-то проводили два місяці досліди над коронавірусом і побачили позитивний ефект і дієвість. Як ви думаєте, вони підготували дослідження? Ні. Вони опублікували десь результати? Ні.
Якщо немає публікації дослідження в серйозному наковому виданні, вірити таким науковцям просто на слово не можна.
Знаєте, що зробили професори?
Вони вийшли на прес-конференцію. Замовили прес-центр в УНІАН, що є недешевим задоволенням. До речі, в УКМЦ можна провести прес-конференцію безкоштовно. Але. Критично мислячі журналісти на таке не прийдуть і подібних речей публікувати не будуть. А завдяки прес-центру УНІАН (група власності Коломойського) вони отримують публікацію на сайті УНІАН і додатково цю «новину» включають в розсилку. Таким чином, інформація потрапляє в медіа і її поширюють у соціальних мережах. Навіщо це медикам? Дивіться, хто виробник декасану.
Нагадаємо, ВООЗ застерігає, що немає жодних ліків для профілактики та лікування коронавірусу.
Проте наші «лікарі» не просто розказали про своє «дослідження» про декасан як засіб профілактики. Вони чітко зазначили «рекомендації», як і що робити, в якому дозуванні використовувати препарат. Зазначимо, ці рекомендації стосуються виключно здорових людей – бо ж «для профілактики». Одна із них нас вразила: робити інгаляції двічі на день небулайзером з декасаном
Ми звернулися до лікаря-інфекціоніста Юрія Жигарєва з проханням прокоментувати, на скільки доцільно загалом використовувати небулайзер для здорової людини.
Зважимо, що в інструкції до препарату чітко вказано про заборону робити інгаляції цим препаратом людям до 18 років. Виняток – діти з хронічним бронхітом. Власне, ми запитали лікаря-інфекціоніста Юрій Жигарєв, наскільки такі поради є доцільними.
«Аерозоль (використання небулайзера – ред.) діє в нижніх дихальних шляхах. Якщо ми кажемо про слизову носа, де чіпляється будь-який вірус, то в небулайзері сенсу немає. Немає сенсу використовувати небулайзер, якщо у вас просто нежить або якщо у вас немає ознак хвороби загалом. Якщо вірус уже потрапив у верхні дихальні шляхи, то його уже нічим не наздоженеш. Ніяким декасаном, нічим. З наукової точки зору використовувати небулайзер для профілактики немає жодного сенсу», – розповідає лікар-інфекціоніст.
Жигарєв також пояснює, що прості речі рятують життя. Він радить слідкувати за тим, щоб слизові оболонки не були пересушені, промивати їх. Промивати носа, коли приходити з вулиці – це допомагає просто механічно вимити вірус з організму.
«Загалом коли слизові оболонки вологі, вони мають кращий спротив до будь-якої інфекції. Тому справа тут не в декасані», – зазначає зазначає.
Більше інформації про декасан із лінками на те, чому цей препарат не використовують ніде у світі, окрім постсовка – тут: http://bit.ly/2WeBPTc
До речі, виробник декасану – фармацевтична компанія «Юрія-Фарм».
В сухому залишку: немає препаратів для профілактики коронавірусу, є багато шарлатанів, які намагаються нажитися на паніці навколо коронавірусу. Якщо немає офіційних публікацій досліджень, то такі заяви потрібно сприймати дуже критично.