Фейк: в Італії коронавірус ніяк не вплинув на смертність

Хто вчора чи сьогодні бачив фейк про те, що в Італії висока летальність від коронавірусу не вплинула на загальну статистику смертності?

І всі поширювали і поширювали побрехеньку, що в 2019 році в Італії помирало 1 586 людей на добу, у 2020 – 1588 з лінком на доволі таки сумнівний сайт Countrymeters https://bit.ly/2WCo2Gr Мовляв, що коронавірус не вплинув на ці показники і… взагалі весь ваш цей коронавірус – не більше, ніж фікція. Окрім сумнівного джерела, є великі питання до достовірності самих цифр.
Чому сайт сумнівний?
Взагалі незрозуміло, що за організація. Окрім електронної адреси, більше немає жодних даних. Ні хто засновник, ні де знаходиться.
А ще цікаво, що розділ “Про проект” є тільки в російськомовній версії. На інших мовах цього розділу немає.

В російськомовній версії вказують – увага: це аналітичний проект, проте він не є офіційним і таким, що може вважатися першоджерелом: «мы не ставили перед собой цели быть первоисточником статистической информации, коим мы и не являемся. Однако, мы стараемся постоянно улучшать наши алгоритмы вычисления с тем, чтобы наши прогнозы отражали максимально реальную демографическую картину в любой стране и в мире в целом».

До того ж, розрахунок чисельності населення Італії на 2020 рік, а також рівень народжуваності і смертності – річний і середньодобовий – є ПРОГНОЗАМИ фахівців ресурсу.
Про це вони самі також вказують на сайті: «В 2020 году численность населения Италии увеличится на 42 604 человека и в конце года будет составлять 60 048 347… Естественный прирост населения будет отрицательным и составит 63 606 человек. За весь год родится примерно 516 049 детей и умрёт 579 655 человек. Если уровень внешней миграции останется на уровне прошлого года, то…»

Тобто «автори» вірусних повідомлень посилаються на прогностичні показники, а не керуються реальними цифрами. Ці показники суттєво відрізняються від реальних даних Національного інститут статистика Італії. Так у бюлетені, опублікованому 11 лютого 2020 року, який демонструє реальні підсумкові демографічній показники за 2019 рік, рівень смертності становить 647 000 випадків (а не 579 244). Відповідно середньодобовий показник смертності у 2019 році – 1 772 випадки (а не 1 586, як прогнозували на Countrymeters). https://bit.ly/3boqdl3

Що стосується показника середньодобової смертності на 2020 рік, то по-перше, він є тільки прогнозом фахівців ресурсу (як вказувалося вище) і тому не може бути достовірним. По-друге, реальний річний рівень (і відповідно середній за добу) може бути вирахуваний тільки по закінченню 2020 року.
До речі, в Ломбардії помирало у 2017 році в середньому 270 людей в день https://bit.ly/2y2D8e2 Зараз – у розпал епідемії – 546. https://bit.ly/2UyyvA5

Не беріть інформацію з сумнівних джерел і пам’ятайте, що там, де показують цифри, часто ховаються маніпуляції.

Матеріал підготовлено в рамках співпраці з проектом БезБрехні (BezBrehni)