Фейк від нобелівського лауреата професора Монтаньє

Наша пісня гарна, нова, починаймо її знову. Черговий фейк про штучне походження коронавірусу. Мовляв, китайські науковці недогледіли і випадково випустили його з лабораторії на «волю». Це можна було б пропустити повз вуха, скільки вже було таких побрехеньок, ми їх не раз спростовували  тут , тут і тут. 

Але цього разу твердження належить не кому-небудь, а цілому нобелівському лавреату — вірусологу Люку Монтаньє. В 2008 році він отримав премію за відкриття вірусу імунодефіциту людини. 

Авторитет Монтаньє

Професор Монтаньє не вперше робить безпідставні заяви. Ще до отримання Нобелівської премії в 2008 році він висловлювався на підтримку суперечливої теорії про «пам’ять води».  Якби ця теорія була доведена, вона пояснила б принцип гомеопатії. Це коли «ліки» отримують шляхом багаторазового розведення діючої речовини. Але, як ми знаємо, гомеопатія — це шарлатанство.

У 2017 році Люк Монтаньє без жодних доказів заявив, що вакцини «поступово отруюють все населення». Його слова засудили 106 науковців: «Ми не можемо прийняти, що один з наших колег використовує свою Нобелівську премію для поширення повідомлень, небезпечних для здоров’я». На що

професора щиро зізнався, що Нобелівська премія дала йому свою свободу думки і він її використовує. Але зауважив, що всі його теорії ґрунтуються на наукових фактах.

Моньтаньє не перший науковець, який спекулює своїм «титулом». Американський біохімік Карл Полін був єдиною людиною, яка отримала дві неподілені Нобелівські премії — тобто жодна з його премій не була розділена з іншою особою. І отримав він їх цілком заслужено. Проте згодом він захопився ідеєю вічного життя. У книзі «Вітамін С і здоров’я» він виклав свої аргументи на підтримку терапевтичних властивостей вітаміну С. Полінг вважав, що прийом вітаміну C та інших антиоксидантів у великих дозах може сприяти лікуванню від безлічі хвороб, серед іншого й раку. Але це не підтвердилося.

Що трапилося і звідки пішов фейк?

Неймовірне відкриття. Так схарактеризували заяву професора Люка Монтаньє у подкасті, розміщеному на сайті Pourquoidocteur.fr 17 квітня.

Монтаньє робить свої “заяви” на підставі дослідження, опублікованого «його» математиком Жаном-Клодом Пересом. А той – нібито «заглибився в найдрібніші деталі послідовності» вірусу. Відповідно, професор Монтаньє стверджує, що SARS-CoV-2 містить «послідовності ще одного вірусу — а саме вірусу імунодефіциту».

За його словами, само собою це не могло статися — для цього потрібне було втручання людини. Саме так, на його думку, і відбулося — в китайській лабораторії міста Вухань розробляли вакцину проти СНІДу. Під час експериментів із нею виник коронавірус. Через недбалість науковців він потрапив у зовнішній світ.

Монтаньє додає, що «група індійських дослідників намагалася опублікувати аналіз» такого ж типу, але його було вилучено «під величезним тиском».  «Коронований» науковець, а все туди ж — в конспірологію.

Чому це неправда?

Дослідження індійських біоматематиків, на яких посилається професор, були опубліковані на сайті bioRxiv. Там дійсно розміщують наукові звіти. Але специфіка ресурсу така, що тексти не рецензуються. А тому їх не можна розглядати як переконливі або остаточно доведені.

Тож не дивно, що в коментарях інші науковці «затролили» індійських дослідників. При чому настільки, що автори власноруч вилучили свій текст. На своє виправдання кажуть, що хочуть переглянути висновки своєї праці відповідно до отриманих зауважень. Які переважно стосуються технічного підходу та інтерпретації результатів дослідженя.

Як зазначають автори статті Nature, «малоймовірно, що SARS-CoV-2 з’явився в результаті лабораторних маніпуляцій. Якби була проведена генетична маніпуляція, для цього швидше за все використали б одну з кількох реверсно-генетичних систем, доступних для бетакоронавірусів. Однак генетичні дані безпомилково вказують, що SARS-CoV-2 не походить від жодної раніше використовуваної вірусної системи».

Геномний аналіз показав, що SARS-CoV-2 пов’язаний з вірусами, подібними до тих, що є в кажанів. Це не означає, що люди заразилися саме від цих тварин. Можливі проміжні джерела інфікування, але вони поки що не встановлені. Хай там як, наукова спільнота наголошує саме на природному походженні віруса.

Використовуючи програму MegaBLAST від Національного інституту охорони здоров’я (NIH), математик Філіп Лакуд зробив висновок про відсутність послідовності ВІЛ-1 у SARS-CoV-2. Він закликає не вірити йому на слово, а перевірити самостійно. Як це зробити він докладно пояснює на сайті European Scientist — майданчику для наукових дискусій.

Отож, деколи навіть поважні науковці, спекулюючи своєю Нобелівською відзнакою, поширюють нісенітниці про пам’ять води, гомеопатію, штучність вірусу або те, що вакцини вбивають. Вангуємо, антивакцинатори часто будуть посилатися саме на цього професора у своїх брехливих відео…