Фейк: ВООЗ підтвердив, що не можна вживати ібупрофен

Ну що, друзі? Усі читали цю брехню, що вже ВООЗ ніби-то не рекомендував вживати ібупрофен? Вже раз розповідали, що це фейк. Але історія пішла по другому колу.

Ось тут позиція ВООЗ https://bit.ly/2QxbfRG. Офіційний і верифікованй твіттер організації. І тут чітко вказано, що ВООЗ нічого проти ібупрофену немає і такого не рекомендувала. Більше того, ВООЗ чітко вказує,що наразі не знає про відповідні звіти або негативні ефекти від ібупрофену (поза тими, які уже відомі).

Отож, поки не буде офіційних даних, говорити про те, що препарат має позитивну або негативну дію при коронавірусі, не можна.

То чому ж десятки медіа поширили?

Українські ЗМІ посилаються на видання Science Alert, яке уже опбулікувало апдейт відповідно до інформації ВООЗ.

У свою чергу, Science Alert посилалося на AFP, але лінку не було. Як немає лінків на AFP і на всіх інших ресурсах, хто запостив цю новину. До речі, якщо ви будете шукати на сайті AFP інформацію про ібупрофен стандартним пошуком, то ні англійською, ні французькою результату не видає. Хоча матеріал дійсно є на сайті, проте звичайним пошуком ви його не знайдете.

Усі прес-брифінги ВООЗ є на їхньому сайті, а відео на ютуб-каналі https://bit.ly/2xQwCH2 Прес-брифінгу 17 березня не було, був тільки 16 і 18 березня. На цих брифінгах не було Крістіана Ліндмаєра.

Щодо ібупрофену. Наразі немає жодних досліджень щодо прийому ібупрофену людям, які інфіковані коронавірусом. Загалом, допоки не буде офіційних і оприлюднених рекомендацій – щось говорити про шкоду чи користь конкретних препаратів – зарано.

Розписували це тут: https://bit.ly/2UqOVKN