Фейк: Японські ліки від коронавірусу

Поки що немає ліків проти COVID-19. Крапка. Припиніть поширювати інформацію, що уже “японські”, “італійські”, “американські”, “французькі” та інші вчені знайшли ліки.

Що це означає? Що не було підтверджено клінічно (https://bitly.su/23tpJ6), що якась речовина змогла побороти вірус COVID-19.

Тобто, що вона:
– діє – а це досягається шляхом сліпого дослідження, коли частина добровольців приймає плацебо, а решта – ліки, що тестуються;
– безпечна – тобто, не наносить більше шкоди, ніж користі;
– її успіх можна підтвердити, бо він не випадковий.

Але це не означає, що усі країни з розвиненою наукою та країни, де є спалах хвороби, тобто Китай, Італія, США та Франція покинули спроби допомогти пацієнтам, які знаходяться у реанімації та потребують допомоги.

Нещодавно у трьох китайських лікарнях провінції Хубей проводилося відкрите (не сліпе) https://bit.ly/2QJTcIc випробування фавіпіравіра, японського противірусного засобу, та арбідолу, російського противірусного засобу, на хворих з не тяжкою формою пневмонії.

Дослідження проводилося у реальному часі на пацієнтах, які перебували на лікуванні у лікарнях: одних лікували фавіпіравіром, інших – арбідолом https://bit.ly/39lb7eo. Пацієнти знали, які ліки їм дають – це одна із відмінностей відкритого дослідження.

Дійсно, пацієнти, яким давали фавіпіравір швидше одужували від жару та кашлю, але все одно, що на арбідолі, що на фавіпіравірі вони однаково потребували кисневої терапії або вентиляції легень. Також у тих, хто приймав фавіпіравір було більше побічних ефектів, таких як порушення функції печінки, реакції з боку травлення та психіки, підвищення сироватки сечової кислоти (14% проти 2,5%). Про Арбідол ми писали тут https://bit.ly/3dssNIj

Окрім фавіпіравіру ще були інші спроби:

Хлорохін – НІ https://bit.ly/39lb7eo
Французькі лікарі (https://bitly.su/z2uhp) давали своїм 26 пацієнтам у лікарні Марселю хлорохін, ліки на базі діючої речовини, яка допомогла у боротьбі з малярією 90 років тому, разом з антибіотиком. Це зменшило вірусне навантаження, але поки що у вчених немає впевненості, що це не епізодичний випадок: не було проведено ні якісне клінічне дослідження, ні із залученням великої кількості добровольців. Також, хлорохін має важкий побічний ефект – він порушує серцевий ритм, тому його не можна приймати без нагляду лікаря.

Лопінавір та рітонавір – НІ https://bit.ly/39lb7eo
Ще у січні було проведено якісне дослідження що лопінавіра та рітонавіра, які використовують у ВІЛ-терапії, але воно не дало результатів, бо 20% пацієнтів із 199 досліджуваних – померли.

Звісно,будуть ще з’являться новини, що “щось допомогло” пацієнтові з COVID-19, але це не привід бігти в аптеку шукати ці ліки (як, наприклад, ось тут https://bit.ly/3alUvVs).

Поки немає ліків проти COVID-19, то лікування пацієнтів з цим вірусом – симптоматичне, тобто це полегшення симптомів та підтримка дихання у разі необхідності (киснева терапія та штучна вентиляція легень).

Дякуємо Christine Borovkova за дослідження та допомогу у підготовці матеріалу!