Фейк: Яценюк вдарив медсестру і умови лікарень

Друзі, не ходіть по маніпулятивних сайтах. Рекомендуємо встановити додаток наших колег із Texty.org.ua Фейкогриз.

Тільки-но ви заходите на якийсь маніпулятивний сайт – він одразу вам про це повідомляє.

А тепер до самого фейка.

1. Він розміщений на сайті, через який роблять інформаційні вкиди і публікують всіляку ахінею. Інформації на цьому сайті вірити не можна.

2. Арсеній Яценюк живий-здоровий, знаходиться вдома і називає такі фейки за межами добра і зла і просить не вірити в такі речі. https://bit.ly/2UDCD1D

3. У матеріалі відсутня фактична інформація: де, коли трапилося, хто про це повідомив журналістам, чому Яценюк, наприклад, перебуває в лікарні. Насправді, вся інформація – видумана і їй немає підтвердження.

4. Далі – для правдоподібності – беруть інформацію від Bihus.info про підготовку VIP-палат для урядовців. Ми вчора писали про це ось тут https://bit.ly/39jaceN

5. Тоді ще раз перечислюють усе,що має бути для чиновників в окремих палатах.

6. А наостанок прикріплюють фото і дописують, що для простих людей місць не вистачає і їм як собакам стелять в коридорі. Завдяки сервісу tineye.com знаходимо, що це фото зробив Ігор Коваленко у Горлівці для угорського видання hvg.hu у 2014 для ілюстрації ситуації на Донбасі. https://bit.ly/33NTSl3 До речі, потім це фото почали розносити як окрему новину інші сайти-сміттярки.

Що ж, класична структура: відома людина, придуманий вчинок, який викликає обурення, злість на чиновників, трохи правди, додати нюансів сприйняття української медицини, фото 6-річної давності, все добре перемішати і фейк готовий. 370 тисяч переглядів.