Нова фейкова розсилка у месенджерах про коронавірус, італійських лікарів, 5G і всілякий треш.
Коронавірус — ви будете здивовані — це вірус, а не бактерія. І антибіотиками він не лікується.
Уже навіть не знаємо, з чого почати цей допис🤷♀️ Настільки одноманітними стали фейки, на кожен із них одна реакція — 🤦♀️ Так і хочеться сказати: горщику, не вари🙅♀ Але ж ні — варить далі свої інформаційні помиї. Цього разу якийсь вінегрет із запашком. Його рецепт простий — берете дрібку правдивих новин і рясно заправляєте відбірною брехнею. Подавати гарячим🍲
Про що брешуть
Нарізку з давно спростованих фейків, але під новим соусом, останніми днями активно розганяють у соцмережах, вайбер-чатах і приватних балачках. Мовляв, коронавірус — це бактерія, яку можна вбити звичайним антибіотиком.
Це не просто отруйна брехня, а зловмисна діяльність. На жаль, до цих фейків дослуховується чимало людей — про це свідчать численні лайки й поширення, а також схвальні коментарі. Лікування вірусного захворювання антибіотиками не тільки не вилікує, але може неабияк нашкодити.
Переказувати всю цю нісенітницю просто немає сенсу. До того ж – писанини там на дві сторінки дрібного рукопису. Розберемо те, що хоч якось піддається критичному аналізу.
Теза 1. «Італійські лікарі не підкорилися всесвітньому закону про здоров’я ВООЗ, який вимагає, щоб не робити розтину померлих від коронавірусу» (тут і далі — переклад цитат із російської).
Брехня.
Всесвітня організація охорони здоров’я не лише не забороняла проводити розтин, а й навіть видала офіційний бюлетень із порадами медикам, як безпечно поводитися з тілом пацієнта, померлого від COVID-19. Якщо коротко — ризик заразитися мінімальний. Головне — дотримуватися правил.
Теза 2. «Італійські лікарі виявили, що COVID-19 НЕ ВІРУС, а бактерія, посилена електромагнітним випромінюванням 5G, що призводить до утворення тромбів і смерті пацієнта».
Брехня на брехні і брехнею поганяє.
Єдина мікроскопічна частина правди, яка викривлена неабияк стосується тромбів.
Стверджувати, що коронавірус — це не вірус, а бактерія — межа цинізму. COVID-19 — це вірусне захворювання. Відрізнити вірус від бактерії зможе либонь кожен студент-медик. Віруси можна назвати внутрішньоклітинними паразитами. Вони замалі, щоб помітити їх неозброєним оком. Самостійно розмножуватися не можуть, змушені проникати в клітини «господаря», щоб запозичити його механізми відтворення. Поза клітин віруси неактивні. Вони складаються з генетичного матеріалу (ДНК або РНК), оточені захисним шаром білка. Фіксуються в клітинах, наприклад, дихальних шляхів, і розвиваються в них.
Бактерії — це мікроорганізми, які складаються з однієї клітини, нехай і примітивної. Здатні розмножуватися самостійно, оскільки можуть ділитися. Бактерії існують скрізь: всередині і на поверхні наших тіл. Більшість з них геть нешкідливі, а деякі навіть корисні. Але є також бактерії, які викликають захворювання.
Щодо утворення тромбів, ми нещодавно писали, що до 30% пацієнтів, які серйозно хворіють на коронавірус, мають ознаки небезпечного тромбозу. Тромби виникають як наслідок серйозного запалення легенів, яке є природною реакцією організму на присутність вірусу. Вони можуть бути причиною багатьох смертей.
Фейк про шкоду 5G ми розбирали раніше.
Теза 3. «В Італії остаточно знайдені ліки від коронавірусу — це антибіотики, протизапальні засоби та антикоагулянти. Найперше — аспірин»
Брехня.
Наразі немає ліків, які мають ліцензію на лікування або профілактику COVID-19. Тривають випробування різних препаратів, проте досі немає доказів, що вони можуть вилікувати чи запобігти COVID-19. Ба більше — вони можуть спричинити серйозні побічні ефекти та захворювання або навіть призвести до смерті.
Антибіотики пригнічують ріст бактерій або вбивають їх. Проте вони не впливають на віруси. COVID-19 є вірусом, а отже, антибіотики не слід застосовувати як засіб профілактики чи лікування. Внаслідок ускладнень COVID-19 може виникнути бактеріальна інфекція. Тільки тоді лікар призначає антибіотики.
Таке лікування називають симптоматичним. Серед іншого в таких випадках можуть також призначати аспірин та антикоагулянти. Їх використовують для розрідження крові та профілактики виникнення тромбозу, який часом виникає внаслідок COVID-19. Передозування може призвести до смертельної кровотечі. Наразі тривають клінічні випробування оптимальної дози.