Фейкова розсилка у месенджерах про пташиний грип і Covid 19

Припиніть панікувати і поширювати у месенджерах всілякі страшилки про коронавірус і банани.

По-перше, у повідомленні, яке шалено розсилають месенджерами, вказаний якийсь містичний вірус n7n9 – в той час, як вірус, про який зараз усі говорять і відслідковують у світі – це коронавірус 2019-nCoV. Ймовірніше за все, фейк бере витоки ще з 2013 року, коли був вірус H7N9 відмий як «пташиний грип».

Цей фейк про банани облетів уже всі країни, де говорять російською, але вперше нам вдалося відстлідкувати його в Казахстані. Там віцеміністру охорони здоров’я навіть довелося спростовувати цю інформацію на брифінгу.

Наразі немає жодного офіційного підтвердження або згадки про те, що коронавірус передається через банани. Скажемо більше – його і не буде. Бо коронавірус передається від тварини до людини і від людини до людини. Тому він становить загрозу.

Люблять у нас сіяти паніку і вірити в неї.

Так само розганяли страх і жах про посилки з Китаю. Епідеміологи і лікарі в різних країнах говорять одне і те ж: ймовірність того, що вірус зможе існувати поза організмом ссавців більше 2 діб, зводиться майже до нуля. Крім того, потрібна певна кількість вірусу, щоб захворіти. Через предмети побуту, які кілька тижнів подорожували, це нереально.

Якщо ви боїтеся їсти фрукти або банани, то просто добре їх помийте. А після отримання посилок добре помийте руки змилом. Загалом мити руки – перший і стандартний засіб профілактики при будь-якій вірусній інфекції.

Оперативну інформацію про кількість жертв коронавірусу можна дізнатися на сайті Національного Комітету здоров’я Китаю.

Детальну інформацію про кількість точно зафіксованих випадків, смертей та країни, де виявили інфікованих читайте у щоденних звітах на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Поради ВООЗ стандартні:

* Часто мити руки або обробляти дезінфекуючими засобами;
* При кашлі та чханні прикривати рот і ніс зігнутим ліктем або паперовою хусткою; Використану хустку варто негайно викинути та вимити руки;
* Уникати тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
* Якщо підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше звернутися до лікаря та поділитися з ним попередньою історією подорожей;
* Відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз спостерігаються випадки появи нового коронавірусу, уникати прямого незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
* Слід уникати споживання сирих чи недоготованих тваринних продуктів. З сирим м’ясом, молоком чи органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення.

Ось тут є ці поради у форматі плакатів, але англійською.

Не поширюйте маячню про банани і зберігайте спокій.

Tagged : / /