Фейкові фото з “багатотисячних протикарантинних мітингів” в Берліні та Лондоні

Ми вже розбирали маніпуляцію з фото, яку видають за «антикоронавірусний» мітинг в Берліні. Виявилося, що на світлині зображений вуличний парад у Швейцарії https://bit.ly/3mbSlxN Для багатьох українців західна Європа — як інший світ. Якщо не заглиблюватися, можна легко сплутати між собою міста.

Але з новим фейком усе інакше. В мережі масово поширюють дві фотографії, які видають за багатотисячні мітинги в Берліні та Лондоні. Чергова конспірологія, мовляв, коронавірус це вигадка — уряд у відставку!

Якщо перше фото почасти правдиве, то друге — цілковита брехня. Насправді на ньому зображений антиурядовий протест у… Мінську. Оце так полестили.

Українці ймовірно завлегшки виявили цю маніпуляцію — совєцька архітектура, історичні стяги Білорусі біло-червоно-білих кольорів. Тоді як західним фактчекерам либонь довелося трішки попріти https://reut.rs/33eeYch

👉Коли для нас усе настільки очевидно, особливо цікаво й корисно прослідкувати, як фактчекери reuters це спростовують. Слідкуйте за руками:

📌Твердження про несправжню пандемію — це фейк. Станом на 9 вересня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила про понад 27 мільйонів підтверджених випадків COVID-19 та понад 894 000 смертей https://covid19.who.int/

📌Фото з Берліна справжнє. На ньому зображена юрба біля Бранденбурзьких воріт, яка протестує проти державних коронавірусних обмежень. Проте фейкороби плутають дату — хибно вказують, що події відбуваються цьогоріч 29-30 серпня. Насправді ж фото зняли першого серпня https://bit.ly/2FnwZgc

📌Друга фотографія помилково позначена як Лондон. Насправді це кадр із відео німецького журналіста Пауля Ронцхаймера, яке широко розійшлося нетрями інтернету https://bit.ly/3iolDHu Він зняв його 23 серпня 2020 року на Майдані Незалежності в Мінську.

Як доказ — читачам пропонують перейти за посиланням на гугл-мапу за вказаною адресою і порівняти — там чітко видно будинок, зображений на поширеному фото https://bit.ly/2RcBX1N

📌Відео журналіста перепостили в Twitter, але з оманливим підписом, нібито це мітинг у Лондоні https://bit.ly/3hfcT4R Звідти все й понеслося. Насправді протест геть не пов’язаний з пандемією COVID-19 — це антиурядові виступи в Мінську через суперечливі результати президентських виборів у Білорусі.