Фейковий звіт МВС Німеччини про “несправжню пандемію”

Просто засипали нас повідомленнями про те, що ж там за така сенсація у Німеччині щодо коронавірусу у нібито звіті Міністерства внутрішніх справ.

Звідки інформація?

Насправді цей скандал “зі звітом” стався ще на початку травня. Але широкого розголосу в Україні він набув тільки цього тижня у вигляді передруківки статті з сайту некомерційної організації “Інституту Рона Пола” від 1 червня. Цей сайт теж передрукував статтю від 29 травня від такого собі Фонду стратегічної культури, що описує “звіт” від 9 травня.

Що ж там зі звітом?

🔘 Звіт справді був, навіть на офіційному бланку Міністерства внутрішніх справ, що мало би підтвердити, нібито інформація в звіті є думкою відомства.

🔘 Насправді ж, 9 травня його розіслав співробітник міністерства Стефан Кон з офіційної поштової скриньки всім працівникам підрозділу критичної інфраструктури міністерства, місцевим органам влади та опозиційним ЗМІ (які й охрестили його “витоком з МВС”).

❗️Міністерство одразу надіслало всім отримувачам листа про те, що

“це документ, написаний одним працівником. Працівник не брав участі в кризовій команді, і йому не було доручено або уповноважено готувати або публікувати такий аналіз. Це жодним чином не відображає позицію Федерального міністерства внутрішніх справ, а є його приватним поглядом”.

🔘10 травня МВС Німеччини видало офіційний прес-реліз, в якому повідомило, що зміст доповіді – це особиста думка одного працівника Стефана Кона, який навіть не входить до складу групи з аналізу. https://bit.ly/2N1FoGG
🔘Тези своєї “доповіді” Кон і раніше надсилав працівникам відділу, який займається аналітикою. Деякі з них вони назвали цікавими, інші були визнані помилковими чи застарілими. Деякі джерела – сумнівні блоги, на які жоден серйозний урядовець не повинен покладатися. Начальство Кона попросило припинити самодіяльність, тому що він навіть не відповідає за ці питання. Та він не спинився.

🔘 Для написання доповіді Кон зв’язався з десятьма зовнішніми експертами, нібито з офіційними запитами, але без відома і доручення від міністерства.

🤦‍♂️До складу експертів, які консультували Стефана Кона, входять вчені і фахівці різних напрямків. Деякі з них, такі як професор Сухаріт Бхакді і іммунотоксиколог Стефан Хокерц відомі своєю критикою карантинних заходів і «коронавірусної паніки».

❗️ Тобто, Кон з власної ініціативи розіслав наперед заангажованим фахівцям спеціальним чином поставлені питання для отримання саме потрібного йому звіту. Потім, скориставшись відсутністю керівника, використав офіційний бланк міністерства і міністерську пошту, щоб поширити свій звіт, в тому числі в ЗМІ.

🔘 Стефан Кон наразі відсторонений від виконання обов’язків, а його робочий ноутбук конфісковано.

❗️Проте на цьому історія не закінчилася.

🔘 Експерти, що готували доповідь, бажають легітимізувати документ. 11 травня вони опублікували своє звернення до міністерства, де критикували реакцію відомства і просили приділити серйозну увагу доповіді, навіть створеній таким шахрайським шляхом. https://bit.ly/37G4RPw

❗️Деякі політики на засіданні депутатської групи вимагали від міністерства відреагувати на цей “документ”. На що представник міністерства відповів: “Якщо ви почнете аналізувати такі документи тоді досить скоро ви запросите хлопців із капелюшками з фольги на парламентські слухання” https://bit.ly/3hxdz74.

Проте цей матеріал, попри оперативне спростування і пояснення, широко розійшовся в медіа різних країн і зіграв на руку прихильникам конспірологічних теорій.

Матеріал підготовлено в рамках співпраці з проєктом БезБрехні (BezBrehni)