Фейки про Білла Гейтса

Сьогодні ми зібрали найпопулярніші фейки, що стосуються відомого філантропа Білла Ґейтса. Чого тільки не брешуть про нього — нібито за допомогою вакцин він хотів скоротити людську популяцію (ніт), передбачив нинішню пандемію (ніт) і навіть готувався до неї (знову ніт). Сідайте зручненько, ми починаємо.

Отже, брехня: «Білл Ґейтс передбачив пандемію коронавірусу ще в 2015 році. А в жовтні минулого, задовго до першого зафіксованого випадку зараження, експерти провели симуляцію боротьби з вірусним спалахом, який мав забрати 65 мільйонів життів».

Такі твердження — недобросовісна маніпуляція. Мета її — посіяти паніку, сум’яття і недовіру до офіційних джерел інформації. Натомість людей намагаються «підсадити» на усілякі глобальні змови «світового уряду» і таку іншу муру. Не ведіться, будьте розсудливими.

Роз’яснення

Не треба бути Вангою, аби передбачити, що людство ще не раз зіштовхнеться з пандемією. Серед іншого — спричиненою різними коронавірусами. Науковцям і політикам це відомо давно, а тому вони постійно моделюють різні сценарії реагування на такі ситуації.

Серед них — і так звана «Подія 201», організована Центром охорони здоров’я імені Джонса Гопкінса в співпраці зі Всесвітнім економічним форумом і Фондом Білла та Мелінди Ґейтс. Захід дійсно відбувся у жовтні минулого року. Експерти намагалися скласти план дій на випадок важкої пандемії. І хоча ці «тренування» спиралися на можливий спалах коронавірусного захворювання, дані, які використовували для моделювання потенційного впливу цього вигаданого вірусу, не схожі на nCoV-2019.

«Для сценарію ми моделювали вигадану пандемію коронавірусу, але ми прямо сказали, що це не прогноз. Зараз ми не передбачаємо, що спалах nCoV-2019 забере 65 мільйонів життів», — пояснюють організатори.

У своєму виступі, яке подають як «пророцтво», Білл Ґейтс нічого не казав про страшну пандемію, яка ось-ось накриє весь світ. Філантроп наголошував, що країни світу не готові протистояти пандеміям і що потрібно розширювати можливості діагностики, вакцин та лікування. Бо «наступна епідемія може бути набагато гіршою».

Виступ Ґейтса зосереджений на потенційній епідемії, а не на спалаху масштабів пандемії. Він також не згадує коронавірус, але натякає, що майбутній збудник хвороби, ймовірно, буде вірусним.

«Ніхто не міг передбачити, наскільки ймовірною є поява нового вірусу. Однак ми знали, що якоїсь миті це трапиться — або з грипом, або з іншим респіраторним вірусом», — нещодавно пояснював філантроп.

Геть оскаженілі конспірологи стверджують, що Білл Ґейтс хотів скоротити населення планети за допомогою вакцин. «Якщо ми добре попрацюємо над вакциною, то зможемо скоротити населення на 10-15%», — мовляв він це озвучив під час виступу на TED у 2010 році. Але це брехня — він ніколи такого не казав. Він говорив не про скорочення популяції Землі, а про скорочення приросту населення завдяки поліпшенню охорони здоров’я і якості життя.

Ось дослівний переклад промови:

«Сьогодні у світі проживає 6,8 мільярда людей. І ця кількість прямує до 9 мільярдів. Тепер, якщо ми проведемо дійсно чудову роботу щодо нових вакцин, охорони здоров’я, репродуктивного здоров’я, ми могли б знизити це (мається на увазі потенційний приріст), можливо, на 10 або 15 відсотків. Але наразі ми спостерігаємо збільшення приблизно на 1,3 мільярди».

Скандальну фразу «знизити приріст» потрібно розглядати в контексті.

Насправді Білл Ґейтс мав на увазі, що покращення медицини, репродуктивного здоров’я, економіки в цілому призводить до зниження народжуваності.

Про сильний зв’язок між смертністю немовлят (через низький рівень медицини) та рівнем народжуваності Білл Ґейтс говорить ще з 2009 року https://gates.ly/2A6C1LM. Де знижувалася дитяча смертність, там зменшувалася і народжуваність. Переконатися в такому зв’язку можна тут: https://bit.ly/3i3tMku, https://bit.ly/3fTPAxl

Таким чином, батькам немає потреби народжувати купу дітей, щоб бодай одна з них вижила, не потрібно народжувати багато дітей, щоб було кому на старість підтримати. Це показує приклад західних країн з хорошою системою охороною здоров’я, де народжуваність дуже низька. В сім’ї часто лише одна дитина.

Як бачите — фейк розрахований на людей, які не володіють англійською мовою і не слідкують за діяльністю Гейтса. А у випадку з носіями просто видається без контексту через монтаж і розрахований на неуважність. Насправді фонд Білла Ґейтса виділяє значні кошти на боротьбу з 2019-nCOV.

Tagged : / /