Фейки про скорочення популяції людства через евтаназію

Раднику колишнього президента Франції Франсуа Міттерана, економісту Жаку Атталі приписують фразу, якої він ніколи НЕ казав і НЕ писав. У соцмережах поширюють скрін статті, в якій буцімто цитують француза:

🚫«Щеплення — це спосіб очищення суспільства від старих, хворих, боягузливих і дурних. У майбутньому йтиметься про пошук способу скорочення популяції. Почнемо зі старих, які дорого обходяться суспільству. Потім слабких, які не приносять користі суспільству, і, нарешті, дурних. Евтаназія націлена на ці три групи… Тому ми спровокуємо пандемію, спрямовану на конкретних людей…»

За словами фейкоробів, ці слова були взяті з книги “Майбутнє життя” (“L’avenir de la vie”, опублікованої в далекому 1981 році. Її написав журналіст Мішель Саломон на основі низки інтерв’ю з Атталі.

✔️Можливо ви здивуєтеся, але це…НЕправда! Хоча книга з такою назвою справді існує, проте в ній немає такої цитати. Видавець «Seghers» надіслав фактчекерам AFP уривок з книги, який нібито й цитують, і вони не знайшли там бодай побіжної згадки про заплановане скорочення населення https://bit.ly/2Vqz0Qu

Єдине, що сходиться — слова Атталі про те, що люди, старші за 60 років обходяться суспільству дорожче — бо виробляють менше. «З точки зору суспільства, значно краще, щоб людська машина різко зупинилася, а не поступово псувалася», — Саломон цитає Атталі. Жодних закликів після цього немає.

Атталі вважає, що в майбутньому людство не ставитиме собі за мету продовження життя за будь-яку ціну. Натомість зосередить увагу на якості відведеного природою нам життя.

✔️Слова про евтаназію також перекручені. Атталі цього не казав, Саломон не писав. Ось що розповів французький економіст насправді:

👉«Евтаназія буде одним із найважливіших інструментів нашого майбутнього суспільства. З точки зору соціалістичної логіки, самогубство — це фундаментальне право людини. Тому прямий чи непрямий суїцид — абсолютна цінність такого суспільства. Натомість у капіталістичному суспільстві стануть звичною практикою своєрідні машини для переривання життя, якщо воно надто нестерпне або дороге» https://bit.ly/3xipoVi

✔️Раніше Атталі вже виграв справу про наклеп проти медичного журналу, який звинуватив його у підтримці евтаназії літніх людей https://bit.ly/2TMsqDw
🦉Якщо ви вважаєте нашу роботу важливою, можете підтримати нас на Патреоні https://www.patreon.com/behindthenews За лайки, поширення та коментарі окрема подяка

Tagged : / / / /