Фейки та маніпуляції про фітотерапію

Фітотерапія може зашкодити здоров’ю та призвести до серйозного отруєння організму. Активні речовини, що містяться в рослинах, мають різну хімічну природу і впливають на людей неоднаково. Довіряйте тільки доказовій медицині. Застосовуйте ліки лише за призначенням лікаря.

До вибуху «пердака» у гомеопатів, траволікувальників, «народних цілителів» та інших прихильників «фуфломіцинів» лишалося 3…2…1…

🚫У мережі поширюють хибне твердження, буцімто для того, щоб дожити до старості, потрібно уникати лікарів. Натомість радять вивчати фітотерапію та інші форми «природної медицини». Категорично не радимо дослухатися до таких порад!

Інакше як шкідництвом таку брехню назвати не можна. Тільки послухайте, яку маячню вони верзуть: «Практично всі фармпрепарати токсичні й призначені тільки для зняття симптомів, а не для лікування»🤦 Усі ці слова приписують такому собі «лікарю Алану Ґрінберґу, який вийшов на пенсію».

📌Роз’яснюємо

✔️Алан Ґрінберґ дійсно лікар. Ба більше — доктор медичних наук. За спеціальністю невролог, № ліцензії: D04728. Але от біда — 24 травня далекого 2000 року Рада лікарів штату Меріленд, США, встановила, що він некомпетентний. Його ліцензію призупинили, а йому заборонили медичну практику https://bit.ly/3tFzPRI

Цитата, яку приписують Ґрінберґу — стара як світ. Її активно поширюють на вебсайтах про так звану «альтернативну медицину» ще з часів появи самого інтернету https://bit.ly/3tyXnI2 Показово, що в жодному з дописів немає посилань на першоджерела.

Алан Ґрінберґ раніше займався так званою «традиційною медициною». Зараз він, якщо вірити інформації на сайті його прихильників — на пенсії. Коли він досі живий, йому далеко за 80.

Біографія цього пана аж надто кінематографічна — довго й серйозно хворів, лікарі розводили руками і казали, що йому доведеться змиритися і жити зі своєю болячкою. Фармацевтичні препарати тільки погіршували стан.

Зрештою він відкрив для себе фітотерапію і таким чином, мовляв, «зцілився». І от тепер під прикриття цієї серцебитної історії шахраї продають різноманітні «фуфломіцини» без доведеної ефективности. Вже не кажучи про можливі побічні наслідки.

✔️Багато сучасних лікарських препаратів справді містять активні речовини, що є в рослинах https://bit.ly/3x8mkMR Але це не означає, що можна просто зібрати рослини, з яких видобули ці речовини, і просто зварити з них зілля або щось таке.

Річ у тім, що в медицині їх використовують в особливий спосіб — потрібно правильно зібрати, підготувати, провести ретельні дослідження та діагностику в лабораторіях. Саме лікування має проводитися під наглядом лікаря і в комплексі з лікуванням іншими лікарськими засобами https://bit.ly/32AQn1E

Хоча трави здаються нешкідливими (адже ми використовуємо їх для приготування їжі), деякі з них можуть бути потенційно небезпечними та призвести до серйозного отруєння організму.

Активні речовини, що містяться в рослинах, мають різну хімічну природу і впливають на організм неоднаково. Докладно про користь і шкоду від фітотерапії читайте на сайті доктора медицини Уляни Супрун https://bit.ly/3dDfcAd

✔️Біохімік Михайло Артамонов серед прикладів природної фітотерапії наводить аспірин. Це звичайна ацетилсаліцилова кислота, яка міститься у…вербі.

«Протизапальні властивості верби відомі давно. Люди просто заварювали її кору, в якій міститься найбільше природного аспірину, і так лікувалися. Але от біда! Крім аспірину в ній міститься багато інших сполук. І не всі з них корисні.

Наприкінці 19-го століття німці з концерну Баєр вирішили не возитися з дубільними речовинами і просто виділили з верби чисту кислоту. Без усіляких домішок. Тепер ні в кого не виникає питань щодо користі аспірину», — розповідає Артамонов.

За його словами, багато речовин, які ми використовуємо в фармакології, майже завжди мають природні аналоги, від яких відштовхувалися хіміки-фармацевти в своїх дослідженнях. Тому стверджувати, що фітотерапія не має позитивних ефектів не можна. Важливо дивитися на все це з погляду доказової медицини. А не просто покладатися на народні спостереження.

«У рослинах інша концентрація діючої речовини. Наприклад, ви можете взяти красавку беладону, зробити з неї зілля і у вас зупиниться серце, — каже біохімік. — Але є, наприклад, атропін в очних краплях — теж виготовлено з цієї рослини». Ніхто не сумнівається в лікувальній користі цього лікарського засобу, бо є докази.

✔️Ще за часів, коли Супрун виконувала обов’язки міністра охорони здоров’я, було підготовлено законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ на заняття народною медициною https://bit.ly/3xeTzOw

«Міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати», — пояснювала тоді пані міністр.

Згодом Супрун звільнили, а законопроєкт «загубився» в парламенті. Ще в 2019 році ми надіслали в МОЗ запит, щоб дізнатися про долю документа. Пів року чекали на відповідь. Зрештою таки отримали відписку:

«Законопроект (https://bit.ly/3elHwpL) зареєстровано у Верховній Раді України від 06.09.2018 № 9062, а 29.08.2019 відкликано. Законопроект повторно буде направлений на погодження до зацікавлених центральні органів виконавчої влади» (вибачте за такі узгодження, але ми отримали відповідь саме у такому форматі).

❗️Строк дії останнього спеціального дозволу підприємцям на зайняття народною медициною (цілительством), виданих МОЗ України, закінчився 12 квітня цього року https://bit.ly/3ar0wSG Дозвіл надавався на біоенергоінформотерапію та фітотерапію. Нові дозволи МОЗ не видавало.

🦉Будемо вдячні за підтримку на Патреоні https://www.patreon.com/behindthenews
А також за лайки, поширення та коментарі. Цьом❤️

Tagged : /